Mariusz Pawełek rozpoczął treningi ze Śląskiem Wrocław

W piątek do przebywającej na zgrupowaniu drużyny Śląska dołączył Mariusz Pawełek. 33-letni golkiper ma już za sobą pierwszy trening z nową drużyną
Wrocław.Sport.pl - polub nas na Facebooku >>

Pawełek kontrakt ze Śląskiem podpisał na początku tygodnia, ale ze względu na anginę i kurację antybiotykową później dołączył do drużyny. W piątek po raz pierwszy spotkał się z nowymi kolegami z zespołu.

- Naprawdę się cieszę, że mogę być tutaj z drużyną, integrować się z nią i poznawać chłopaków. Wcześniej znałem się z Tomkiem Hołotą, z którym występowaliśmy w Polonii, ale innych zawodników Śląska też kojarzę z różnych rozgrywek - mówi w rozmowie z oficjalną internetową stroną klubu nowy bramkarz Śląska.

Ze względu na przebytą niedawno chorobę Pawełek nie trenuje jeszcze na pełnych obrotach. Te będą systematycznie zwiększane z każdym kolejnym treningiem. Wszystko wskazuje, że w niedzielnym sparingu z Miedzią Legnica jeszcze nie zobaczymy go w bramce wrocławian.

- Brakuje mi trochę treningu bramkarskiego, bo z powodu urlopu nie mogłem ćwiczyć z trenerem Jarosławem Tkoczem (trener bramkarzy reprezentacji Polski - przyp. red.), z którym współpracowałem. Przed złapaniem anginy dbałem jednak o swoją kondycję, także jak tylko odstawię leki, to powinienem szybko nadrobić zaległości względem drużyny - przekonuje były golkiper Wisły Kraków.

Pawełek ma w Śląsku zwiększyć konkurencję o bluzę z numerem jeden. W tej chwili w kadrze zespołu jest dwóch wciąż zbierających doświadczenie bramkarzy: 21-letni Wojciech Pawłowski i trzy lata młodszy Jakub Wrąbel.

- Do dwójki naszych młodych bramkarzy, reprezentantów kraju w różnych kategoriach wiekowych, dołącza doświadczony golkiper, od którego będą mogli się dużo nauczyć. Mariusz nie przychodzi do nas z zapewnieniem miejsca w bramce. Między słupkami stanie ten, który osiągnie najwyższą formę, a przy takiej rywalizacji na pewno znajdziemy najlepsze dla drużyny rozwiązanie - podkreśla trener bramkarzy Tomasz Hryńczuk.