Można już kupować bilety na mecz Śląska z Borussią Dortmund we Wrocławiu

Już można kupować bilety na mecz Śląska z Borussią Dortmund 6 sierpnia we Wrocławiu. Wejściówki kosztują od 39 do 159 zł.
- Mecz z tak utytułowanym rywalem to wielkie wydarzenie nie tylko dla mieszkańców Wrocławia, ale i dla sympatyków piłki nożnej z całej Polski. Cieszę się, że to właśnie Śląsk będzie miał okazję zmierzyć się z Borussią. Chcieliśmy w tym roku dać naszym kibicom możliwość zobaczenia Śląska w konfrontacji z wielkim rywalem, dlatego jestem zadowolony, że nasze rozmowy z agencją organizującą to spotkanie zakończyły się sukcesem - podkreślał podczas specjalnej konferencji prasowej prezes Śląska Paweł Żelem.

6 sierpnia Borussia przyjedzie do Wrocławia w najmocniejszym składzie. Na boisku kibice będą mogli zobaczyć m.in. czterech finalistów mistrzostw świata w Brazylii: Matsa Hummelsa, Romana Weidenfellera, Kevina Grosskreutza i Erika Durma. Nie zabraknie także Polaków - Jakuba Błaszczykowskiego oraz Łukasza Piszczka.

- Mamy zapewnienie ze strony Borussii, że wystawi pierwszy skład, choć ostateczna decyzja w tej kwestii należy do trenera Juergena Kloppa - poinformował Tomasz Rachwał z agencji Polish Sport Promotion organizującej mecz. - To będzie jeden z pierwszych meczów Kuby, który po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją - dodawał.

Mecz ze Śląskiem będzie dla Borussii jednym z ostatnich sprawdzianów przed Superpucharem Niemiec z Bayernem Monachium, zaplanowanym na 13 sierpnia. Choć będzie to spotkanie towarzyskie, to trener Śląska Tadeusz Pawłowski liczy na to, że emocji nie zabraknie.

- Kibiców czeka wspaniały mecz. Borussia to jedna z najlepszych drużyn na świecie. W ostatnich latach osiągała sukcesy w Bundeslidze i europejskich pucharach. Jeżeli Śląsk chce się rozwijać, to musi mierzyć się właśnie z tej klasy drużynami - tłumaczył Pawłowski. - Jesteśmy polską drużyną, ale w ekstraklasie gramy najbardziej po niemiecku. Reprezentacja Niemiec i Bayern to nasze wzory. Staramy się grać podobnymi schematami jak one - kontynuował szkoleniowiec Śląska.

Sprzedaż biletów ruszyła w czwartek. Można je kupować w portalach www.slask-bvb.pl i www.ebilet.pl. Najtańsze kosztują 39 zł, najdroższe - 159 zł. Organizatorzy są przekonani, że pojedynek Śląska z Borussią obejrzy komplet 42 tys. widzów. - Robiliśmy badania, z których wynika, że kupnem biletów zainteresowanych jest około 100 tys. kibiców. Oczywiście ryzyko istnieje, jak w każdym biznesie, ale jesteśmy dobrej myśli. Na pewno nie będzie sytuacji jak na Polish Masters, że bilety rozdamy za darmo tylko po to, żeby podnieść frekwencję - podkreślał Rachwał.

Nie ustalono jeszcze godziny meczu. Odbędzie się on między godz. 17 a 20. - Prawdopodobnie o godz. 20. Wtedy mecz będzie łatwiej dostępny dla kibiców - zakończył Rachwał.