Zasłużeni dla Śląska piłkarze uhonorowani przez wrocławski klub

Inaugurujący sezon mecz Śląska Wrocław z Ruchem Chorzów stał się doskonałą okazją do upamiętnienia ważnych zawodników w historii klubu - na stadionie byli piłkarze, którzy w 1964 roku wywalczyli pierwszy awans Śląska do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Rozpoczęty w niedzielę sezon 2014/15 jest 36-tym sezonem Śląska Wrocław w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zielono-biało-czerwoni po raz pierwszy w piłkarskiej ekstraklasie (a właściwie, trzymając się podziału sprzed lat: I lidze) pokazali się w rozgrywkach 1964/65. Właśnie mija 50 lat od pierwszego awansu WKS-u w szeregi najlepszych drużyn piłkarskich w Polsce. W trakcie niedzielnego spotkania z Ruchem Chorzów uhonorowani zostali autorzy tego historycznego sukcesu.

Jak opisuje oficjalna strona internetowa klubu slaskwroclaw.pl drużyna, która uzyskała pamiętną promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej, była w niedzielę reprezentowana przez 8 byłych zawodników WKS-u. Na Stadionie Wrocław pojawili się: Fryderyk "Wacław" Cholewa (14 meczów w historycznym sezonie i 1 gol), Wacław Jarmuż (13/0), Eugeniusz Kulik (9/5), Rajnhard Pilarek (16/3), Władysław Poręba (27/0), Rudolf Siegert (30/2), Paweł Śpiewok (29/10) i Władysław Żmuda (29/1).

Weterani Śląska Wrocław spotkali się przed meczem z przedstawicielami zarządu klubu Pawłem Żelemem oraz Markiem Drabczykie i sektorze VIP oglądali spotkanie. W przerwie spotkania, goście zostali zaproszeni na płytę boiska, na której otrzymali pamiątkowe koszulki. Podeszli również pod zajmowaną przez najzagorzalszych fanów Śląska trybunę B, z której usłyszeli głośno skandowane "Dziękujemy!".