Kuba Błaszczykowski pierwszy raz po długiej kontuzji może zagrać we Wrocławiu w meczu Śląska z Borussią

Jakub Błaszczykowski po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją może wrócić do gry w meczu Borussii ze Śląskiem we Wrocławiu.
Jakub Błaszczykowski zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie pod koniec stycznia w spotkaniu ligowym z Augsburgiem. Od tamtego czasu nie wystąpił już w żadnym pojedynku ani Borussii, ani reprezentacji Polski.

28-letni skrzydłowy w kwietniu zaczął biegać. Teraz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu i trenuje już z Borussią, ale w sparingach jeszcze nie gra. Teraz na jego oficjalnym koncie na Facebooku pojawiło się zdjęcie zapowiadające sparingowy mecz Śląska z Borussią we Wrocławiu. Błaszczykowski jest na nim na tle wrocławskiego stadionu, a nad fotografią profilu napisano: "Powrót?". Wpis polubiło ponad 10 tys. osób.

- Rzeczywiście liczymy, że Kuba Błaszczykowski po raz pierwszy po przerwie zagra właśnie w sparingu Borussii ze Śląskiem. Jego powrót do formy przebiega zgodnie z planem i byłoby fajnie, gdyby to polscy kibice mogli zobaczyć go podczas spotkania naszym kraju - mówi Tomasz Rachwał z agencji Polish Sport Promotion, która jest organizatorem pojedynku wicemistrza Niemiec i drużyny z Wrocławia.

Rachwał pytany o to, kogo jeszcze zobaczymy 6 sierpnia na Stadionie Miejskim, zaznacza: - Dziś trudno to jeszcze przesądzać, bo po mundialu rozpoczął się gorący okres transferowy. Mówi się przecież o odejściu z Dortmundu Matsa Hummelsa czy Marco Reusa. Jednocześnie Borussia może chcieć jeszcze kogoś pozyskać. Zespół przyjedzie do Wrocławia w najsilniejszym składzie, jakim w danym momencie będzie dysponował trener Jürgen Klopp - zapewnia Rachwał.

Dodajmy, że tydzień po meczu we Wrocławiu Borussia w finale Superpucharu Niemiec zagra z Bayernem Monachium.

Na razie sprzedaż biletów na pojedynek Śląska z Borussią idzie dość dobrze. Na dwa tygodnie przed spotkaniem sprzedano już ponad 18 tysięcy biletów.

Rachwał: - To bardzo dobry rezultat. Stadion zgłosiliśmy na ponad 40 tys. kibiców, ale jeśli przyjdzie ich 30 tys., to też będę zadowolony. Przy dotychczasowej dynamice sprzedaży możemy taką liczbę osiągnąć. Poza tym wiadomo, że najwięcej biletów kibice kupują przed dniem, w którym zaplanowano mecz.

Już teraz niemal przesądzone jest, iż towarzyski mecz wrocławian z ekipą z Dortmundu będzie miał we Wrocławiu najwyższą frekwencję od sierpnia 2013. Wówczas Śląsk mierzył się u siebie z Sevillą w Lidze Europy, a na Stadionie Miejskim zasiadło prawie 42 tys. fanów. Później nigdy nie było już ich więcej niż 19 tys.

6 sierpnia we Wrocławiu frekwencja będzie też wyższa niż podczas ostatniego występu Borussii w Polsce. W lipcu 2012 roku podczas sparingu dortmundczyków z Legią na trybunach Pepsi Areny zasiadło tylko 10 tys. osób.

Bilety na mecz Śląska z Borussią Dortmund można kupić na platformach slaskbvb.booclik.com, ebilet.pl oraz w kasach stadionu przy ul. Oporowskiej. Bilety kosztują od 39 do 159 zł. Początek spotkania 6 sierpnia o godz. 17 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.