Borussia Dortmund wygrywa kolejny sparing: mecz ze Śląskiem już w środę

1:0 po bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga Borussia Dortmund pokonała drużynę Chievo Verona w kolejnym sparingu w ramach zgrupowania w szwajcarskim Bad Ragaz.

Trener dortmundczyków Juergen Klopp w meczu z włoską drużyną zdecydował się na przetestowanie dwóch różnych wariantów taktycznych. W pierwszej połowie zagrał systemem 4-4-2, desygnując do gry dwóch napastników: Włocha Ciro Immobile i Kolumbijczyka Adriana Ramosa. W drugiej części spotkania postawił już na tradycyjną grę trójką graczy atakujących, a siłę ofensywną tworzyli: Japończyk Mitsuru Marouka, Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang i gracz Korei Południowej Ji Dong-Won.

Drużyna Borussii zwycięską bramkę zdobyła dopiero na kwadrans przed końcem meczu. Na listę strzelców wpisał się Aubameyang.

Kolejne spotkanie zespół z Dortmundu rozegra już w niedzielę. Tym razem ich rywalem będzie FC Rapperswil. Z kolei w środę Borussia przyjedzie do Wrocławia na sparing ze Śląskiem. Początek meczu na Stadionie Miejskim we Wrocławiu o godz. 17

Borussia Dortmund - Chievo Verona 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 - Aubameyang (74.)

Borussia 1. połowa: Langerak - Piszczek, Subotić, Zimmermann, Schmelzer - Maruoka, Kehl, Amini, Hofmann - Ramos, Immobile

Borussia 2. połowa: Bonmann - Knystock, Sokratis, Zimmermann, Güll - Bender - Jojić, Kirch - Maruoka, Ji, Aubameyang