Łukasz Piszczek: Borussia Dortmund produkuje gwiazdy

Graliśmy tak, jak nakazał nam trener. Staraliśmy się jak najszybciej atakować przeciwnika. Dzięki temu Śląsk nie był w stanie stworzyć sobie wielu dobrych okazji strzeleckich - mówił po meczu z wrocławską drużyną obrońca Borussii Dortmund Łukasz Piszczek
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

Borussia pokonała we Wrocławiu Śląsk 3:0. Bramki dla drużyny Juergena Kloppa strzelali Henrikh Mkhitaryan, Ciro Immobile i Adrian Ramos.

Środowe spotkanie podsumował obrońca Borussii Łukasz Piszczek: - W meczu ze Śląskiem zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Zrealizowaliśmy założenia taktyczne, które przed spotkaniem nakreślił nam trener Klopp. Dzięki naszej wysokiej grze pressingiem Śląsk nie był w stanie stworzyć sobie wielu dogodnych okazji bramkowych. Czy ten mecz był łatwiejszy od poprzednich sparingów? Ciężko porównywać, każde spotkanie jest bowiem inne. Ważne, że wyjeżdżamy z Wrocławia zwycięscy - mówił reprezentant Polski.

Zapytany o powrót na boisko po ponadpółrocznej kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego mówił: - Myślę, że pojawienie się Kuby na boisku było spontaniczną decyzją. Przed meczem nie było tego w planach. Jego powrót to świetna wiadomość dla drużyny. Mam nadzieję, że wkrótce będzie mógł nam pomóc już w pełnym wymiarze czasowym - wyjaśniał Piszczek.

29-letni boczny obrońca odniósł się również do ostatnich transferów klubu z Dortmundu: - Skauting Borussii jest na najwyższym poziomie i każdego roku udowadnia, że jest w stanie wyszukiwać godnych następców dla graczy, którzy odeszli. Nasz klub produkuje gwiazdy. Mnie lub Roberta Lewandowskiego na początku też nikt nie znał. Mimo to Borussia pozyskała nas i rozwinęła. Myślę, że tak samo będzie w przypadku nowych zawodników, którzy przybyli do Dortmundu tego lata - tłumaczył.

Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>