Pierwsze ligowe zwycięstwo rezerw Śląska Wrocław w nowym sezonie

Druga drużyna Śląska rywalizująca na trzecioligowych boiskach pokonała 1:0 Bystrzycę Kąty Wrocławskie. Zwycięstwo podopiecznym Piotra Jawnego zapewnił bramką z rzutu wolnego Maciej Matusik.

Jako pierwsi w meczu groźnie zaatakowali piłkarze Bystrzycy. Już w 5. minucie strzałem z ostrego kąta bramkarza Śląska Jakuba Wrąbla próbował zaskoczyć Przemysław Zieliński. Napastnik nie trafił jednak w bramkę. Wrocławianie odpowiedzieli dwoma strzałami z dystansu Karola Angielskiego i Kamila Dankowskiego. Oba zostały zablokowane przez defensorów gości. Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Mariusz Idzik. Bramkarz Bystrzycy Damian Anisimowicz z największym trudem sparował uderzenie na rzut rożny.

Podobnie jak pierwszą, również drugą cześć spotkania lepiej rozpoczęli piłkarze przyjezdni. Już niespełna po dziesięciu minutach wypracowali sobie dogodną sytuację. Dobrą interwencją popisał się jednak Wrąbel, który wybronił strzał głową jednego z graczy Bystrzycy. Jedyna bramka w tym meczu padła w 81. minucie. Zdobył ją dla Śląska pięknym strzałem z rzutu wolnego Maciej Matusik. Po tej bramce wrocławianie kontrolowali już spotkanie.

Cały mecz z ławki rezerwowych obserwował karnie zesłany do drugiej drużyny bramkarz Wojciech Pawłowski.

Dla podopiecznych Piotra Jawnego było to pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Rezerwy Śląska po trzech kolejkach z dorobkiem czterech punktów zajmują dziewiątą pozycję. Kolejne spotkanie wrocławianie rozegrają w najbliższą sobotę na wyjeździe z MKS-em Oława.

Śląsk II Wrocław - Bystrzyca Kąty Wrocławskie 1:0 (0:0)

Bramka: (81.) Matusik

Śląsk II: Wrąbel - Socha, Menzel, Cieśla, Dankowski (45. Miś) - Przybylski, Uliczny, Pałaszewski (77. Wargin), Kohut (65. Repski) - Idzik, Angielski (45. Matusik)

Bystrzyca: Anisimowicz - Deneka, Dorobek (22. Majerz), Gambal, Koza - Ożga, Weyer, J. Wróbel, M. Wróbel, Bagiński - Zieliński (62. Wasilewski)