Sport.pl

Trener Tadeusz Pawłowski: Druga połowa meczu z Górnikiem była fenomenalna

Śląsk po dramatycznym meczu wygrał 2:1 z Górnikiem Łęczna.
Grę ocenił trener Śląska Tadeusz Pawłowski:

Myślę, że to dobry mecz - mówił Tadeusz Pawłowski. - Podobało mi się... Albo nie, zacznę od tego, co się nie podobało. Pozostawiliśmy przeciwnikowi za wiele miejsca w środku pola i ich kontry były bardzo groźne. Powiedziałem zawodnikom w przerwie, że za bardzo się śpieszymy. Łęczna grała tak, jak chciała. Druga połowa fenomenalna. Po stracie bramki mój zespół wzniósł się na wyżyny, na najwyższy poziom, jaki możemy grać. Sytuacja za sytuacją, piękny strzał głową Hołoty - bramka wisiała na włosku. Po zmianach łęcznian znów mieliśmy trochę problemów, ale wierzyliśmy do końca i piękna bramka Mili podsumowała mecz. Była presja, że to może być kolejny mecz bez porażki na swoim stadionie, już trzynasty. Nie łatwo grać przy takich oczekiwaniach. Udowodniliśmy bramką w 93. minucie, że potrafimy grać u siebie. To przenosi się już na wyjazdy - wygrane w Białymstoku, Łodzi, dobry mecz w Warszawie.

Mateusz Machaj ma skręconą kostkę, ale nie musiał jechać do szpitala. Ta kontuzja na trochę go wyłączy, jednak do piątkowego meczu z Podbeskidziem powinien się wykurować. Zastanawialiśmy się w drugiej połowie, jakie rozwiązanie przyjąć, by zdobywać bramki. Wytrzymaliśmy ciśnienie. "Ostry" strzelił bramkę, bardzo dobrze grał. Powiedziałem mu przed meczem, że doceniam jego wysoką formę, i przepraszam, że nie gra w pierwszym składzie. On, jak zawodowiec, powiedział, że rozumie - to wszystko dla dobra drużyny. Nie ma obrażania, to ważne.

Ostry ma rewelacyjne wyniki, po meczu z Widzewem miał zakwaszenie na poziomie 1,3 - ma power, żeby grać cały mecz. Taką mamy teraz technikę, odżywki, sztab szkoleniowy, że łatwiej się regenerować. Nawet do Łodzi przywieźliśmy osobnym samochodem rowery stacjonarne, by po meczu się zregenerować.

Więcej o:
Komentarze (2)
Trener Tadeusz Pawłowski: Druga połowa meczu z Górnikiem była fenomenalna
Zaloguj się
  • wojtas71

    0

    fenomenalny mecz przeciwko jedenastce z miejscowości o nazwie Łęczna. Jak można określić poziom sportowy w skali europejskiej? To okolice trzeciej ligi niemieckiej czy raczej czwartej? W trzeciej lidzie angielskiej na bank by sobie nie poradzili.

  • janusz57-51

    Oceniono 9 razy -7

    Przepraszam Panie "CHYBA" trenerze ale czy ja byłem i oglądałem inny mecz ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX