Piłkarski Śląsk najczęściej na "jedynkach" gazet

Z raportu "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów", w którym wyliczone zostały medialne osiągnięcia zespołów ekstraklasy w sierpniu 2014 roku, wynika, że Śląsk Wrocław jest najchętniej pokazywanym polskim klubem na czołówkach gazet.
Śląsk Wrocław jest zespołem, który w zeszłym miesiącu najczęściej pojawiał się na pierwszych stronach polskich gazet. Dziennikarze najchętniej umieszczali na "jedynkach" informacje o WKS-ie, a drugim zespołem w tej klasyfikacji okazał się poznański Lech. Co interesujące, dopiero na szóstej lokacie w tym zestawieniu uplasowała się warszawska Legia.

Legia okazała się bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o łączne zestawienie publikacji na temat tego zespołu. Sumując prasowy i internetowy "dorobek" warszawian, wyniósł on prawie 5,4 tys. publikacji, co jest efektem medialnej burzy związanej z wyrzuceniem mistrza Polski z eliminacji do Ligi Mistrzów. W tym zestawieniu Śląsk Wrocław zajął piąte miejsce (za Legią, Lechem, Ruchem Chorzów i Wisłą Kraków) z łączną liczbą 3288 publikacji. Wynik ten trzeba uznać za całkiem dobry, zwłaszcza że wrocławianie nie brali udziału w europejskich pucharach. Jeszcze optymistyczniej robi się, gdy pod uwagę bierzemy wyłącznie publikacje prasowe. 1597 artykułów w sierpniu daje Śląskowi w tej klasyfikacji 3. miejsce.