Młody pomocnik Śląska Wrocław Michał Bartkowiak wraca do zdrowia

W piątek zakończył się kolejny etap rehabilitacji Michała Bartkowiaka. Przypomnijmy, że młody zawodnik Śląska dwa miesiące temu podczas meczu rezerw doznał skomplikowanego złamania nogi.


Bartkowiakowi usunięto z nogi śrubę, którą miał zespoloną złamaną kość.- Piątkowy zabieg trwał piętnaście minut i przebiegł bez żadnych komplikacji. Wszystko zrosło się dobrze do tego stopnia, że musieliśmy się trochę namęczyć, by usunąć śrubę. Michał od razu został wypisany ze szpitala, a od poniedziałku rozpocznie kolejny etap rehabilitacji - tłumaczy dr Wojciech Sznajder, klubowy lekarz Śląska.

Przez najbliższe trzy tygodnie piłkarz wrocławskiej drużyny nie będzie mógł obciążać złamanej nogi. Po sześciu tygodniach czekać go będą kolejne badania. Jeśli wypadną pomyślnie, zawodnik będzie mógł rozpocząć intensywniejsze zajęcia.

17-letni Michał Bartowiak to wychowanek Górnika Wałbrzych. Do Śląska trafił przed sezonem 2014/15. W meczu 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z GKS-em Bełchatów zanotował debiut w pierwszym zespole WKS-u. Pojawił się na boisku na cztery ostatnie minuty spotkania. Dzień później w meczu rezerw UKP Zielona Góra doznał skomplikowanego złamania nogi.

Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>