Śląsk Wrocław w liczbach po rundzie wiosennej: Bramki, żółte kartki, rozegrane minuty

W miniony weekend dobiegła końca runda jesienna. Śląsk na półmetku rozgrywek uplasował się na drugim miejscu. Dotarł również do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zobacz statystyki wrocławskich piłkarzy z dotychczasowych meczów.


Trener Śląska Tadeusz Pawłowski w minionej rundzie korzystał z usług 21 zawodników. Najdłużej z nich na boisku przebywał Flavio Paixao, który wystąpił we wszystkich 17 meczach Śląska i uzbierał w nich 1523 minuty na placu gry. Co interesujące, Portugalczykowi zabrakło zaledwie 7 minut, by zaliczyć komplet. Zaraz za plecami Flavio uplasowali się Sebastian Mila (17 meczów - 1427 minut) i Paweł Zieliński (16 meczów - 1418 minut).

Najlepszym strzelcem Śląska w pierwszej połowie sezonu 2014/15 został Flavio Paixao. Portugalski skrzydłowy do siatki rywali trafiał aż 12 razy - w tym 11 razy w T-Mobile Ekstraklasie, co pozwala mu na zajęcie pierwszego miejsca w ligowej klasyfikacji strzelców wspólnie z Mateuszem Piątkowskim z Jagiellonii Białystok. Połowę dorobku Flavio uzbierał Robert Pich, który zabójczą skuteczność prezentował na początku rozgrywek. Za nim uplasował się Sebastian Mila z czterema trafieniami.

Królów asyst na półmetku Śląsk ma trzech. Po cztery otwierające podania w tej fazie gry zanotowali Sebastian Mila, Tom Hateley i Mateusz Machaj. Trzy asysty dorzucił najlepszy joker ligi Krzysztof Ostrowski, który poszczycić może się również dwoma golami.

Jak na razie żaden z zawodników wrocławskiej drużyny nie musiał w bieżącym sezonie pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek. Przymusowy odpoczynek od murawy stał się jednak faktem dla Wojciecha Pawłowskiego, który w 2. kolejce ekstraklasy zobaczył czerwoną kartkę. Jeśli chodzi o kolekcjonerów żółtych kartoników, największymi w ekipie WKS-u stali się Rafał Grodzicki i Lukas Droppa, którzy łącznie w lidze i Pucharze Polski napomnieni zostali po cztery razy.

Statystyczne podsumowanie po pierwszej części sezonu:

Bramki (top 3):

12 - Flavio Paixao

6 - Robert Pich

4 - Sebastian Mila

Asysty:

4 - Tom Hateley, Mateusz Machaj, Sebastian Mila

3 - Krzysztof Ostrowski

1 - Dudu Paraiba, Paweł Zieliński, Lukas Droppa, Tomasz Hołota

Żółte kartki:

4 - Rafał Grodzicki, Lukas Droppa

3 - Dudu Paraiba, Mateusz Machaj, Krzysztof Danielewicz

2 - Tomasz Hołota

Czerwona kartka:

1 - Wojciech Pawłowski

Minuty gry (top 5):

1523 - Flavio Paixao (17)

1427 - Sebastian Mila (17)

1418 - Paweł Zieliński (16)

1376 - Piotr Celeban (16)

1374 - Tomasz Hołota (16)