Rezerwy piłkarskiego Śląska rozgromiły w Lubinie drugi zespół Zagłębia

Rezerwy Śląska Wrocław rozgromiły w Lubinie drugi zespół Zagłębia aż 5:1! Śląsk II jest w czołówce tabeli III ligi
Faworytem tego spotkania był Śląsk II Wrocław. Zespół prowadzony przez byłego obrońcę Wojskowych Piotra Jawnego w ostatnich tygodniach prezentował się przecież znakomicie - wygrywał z niepokonanymi drużynami i stale piął się w górę ligowej tabeli. W końcu awansował na 3. miejsce, którego nie oddał po prestiżowym spotkaniu w Lubinie.

Jak opisuje oficjalna strona klubowa slaskwroclaw.pl, Śląsk II szybko objął prowadzenie. W 7. minucie w polu karnym sfaulowany został Kamil Dankowski i sędzia podyktował rzut karny. Waldemar Gancarczyk pewnym strzałem pokonał bramkarza Zagłębia Lubin.

Chwilę po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Zagłębie II zdołało doprowadzić do wyrównania. Ale potem zdecydowanie dominował już tylko Śląsk, który strzelił aż cztery gole.

Teraz zespołowi Piotra Jawnego do rozegrania pozostaje awansem jeden mecz z wiosennej kolejki - z UKP Zielona Góra.

Zagłębie II Lubin - Śląsk II Wrocław 1:5 (0:1)

Bramki dla Śląska: Gancarczyk 8 (k), 55, Angielski 72, 86, Kaczmarek 77