Tadeusz Pawłowski: Powrót Waldemara Soboty? Byłoby super, ale musimy być realistami

Powrót do Wrocławia Waldemara Soboty byłby super, ale trzeba pozostać realistą. Nie wydaje mi się, abyśmy mogli go sprowadzić. Myślę, że bliżej mu do ligi niemieckiej - mówi na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec Śląska Tadeusz Pawłowski.


W piątek piłkarze Śląska zagrają ostatnie w tym roku wyjazdowe spotkanie. Zmierzą się z zamykającą tabelę Zawiszą Bydgoszcz. O zbliżającym się pojedynku na przedmeczowej konferencji mówił trener wrocławian Tadeusz Pawłowski: - To bardzo ważne, aby do tego spotkania podejść z odpowiednim nastawieniem psychicznym. Musimy być maksymalnie skoncentrowani i skupieni tylko na zwycięstwie. Wiem, że to będzie ciężki pojedynek, bo Zawisza potrzebuje punktów, i będzie chciała je zdobyć, szczególnie że gra na swoim stadionie. Nasze założenia na najbliższy mecz są identyczne jak na każdy poprzedni, jedziemy po zwycięstwo - tłumaczył Pawłowski.

Z kolei skrzydłowy Śląska Robert Pich dodał: - Nie będziemy mieli problemów z koncentracją w starciu z ostatnią drużyną w tabeli. Chcemy wygrać oba mecze do końca roku. Nie interesuje nas pozycja naszego rywala, liczy się tylko zwycięstwo. Dobrze zakończyć ten rok to nasz cel - mówił Słowak.

Szkoleniowiec Śląska odniósł się również do ostatnich kadrowych problemów w swoim zespole: - Tomasz Hołota trenował ostatnie dwa dni i będzie do mojej dyspozycji. W zajęciach uczestniczył również Machaj. Do Bydgoszczy najprawdopodobniej nie pojedzie Dudu, który co prawda może już truchtać, ale nie będziemy ryzykować. Brazylijczyk będzie dostępny na mecz z GKS-em Bełchatów. Ciężko powiedzieć, jak będzie wyglądała nasza defensywa na Zawiszę. Wraca Hołota, dobrze wypadł ostatnio Mariusz Pawelec, jest jeszcze Kamil Dankowski, więc mamy kilka wariantów - zdradził trener.

Zbliża się transferowe okno, w którym kluby będą mogły wzmacniać swoje drużyny przed rundą wiosenną. Pawłowski pytany o ewentualne ruchy na rynku transferowym przyznał: - Nie będziemy pozyskiwali zawodników, których umiejętności i jakości nie będziemy pewni. Jeśli nie stracimy nikogo z obecnego składu, to nie potrzebujemy wzmocnień do podstawowego składu. Nie chcę pozyskiwać graczy do nauki, jeżeli się wzmocnimy, to piłkarzami gotowymi do gry na wysokim poziomie.

W ostatnim czasie pojawiły się głosy, że Śląsk być może spróbuje wypożyczyć z belgijskiego FC Brugge Waldemara Soboty, który stracił miejsce w składzie. Mówi się też o możliwości pozyskania Michała Janoty z Korony Kielce. - Powrót do Wrocławia Waldemara Soboty byłby super, ale trzeba pozostać realistą. Nie wydaje mi się, abyśmy mogli go sprowadzić. Myślę, że jego klub chętniej wypożyczy go do ligi niemieckiej. Z kolei Janota ma jeszcze ważny kontrakt z Koroną, więc nie chciałbym o tym mówić - zakończył trener Śląska.

Mecz Zawisza - Śląsk w piątek o godz. 18.

Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>