Sport.pl

Marco Paixao po ostatnim sparingu: Przezwyciężyliśmy zmęczenie i wygraliśmy

Efektownym zwycięstwem 3:0 nad austriackim Rheindorf Altach Śląsk zakończył obóz w Turcji.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Mecz z trzecią drużyną austriackiej ekstraklasy podsumował jeden ze strzelców bramek w tym spotkaniu Marco Paixao: - Świetną rzeczą po tym sparingu jest to, że strzeliliśmy trzy gole. To oczywiste, że zespół jest już zmęczony tym obozem i wszyscy mamy trochę ciężkie nogi, ale mimo wszystko zagraliśmy bardzo dobre zawody. Przezwyciężyliśmy zmęczenie i pomimo niego zagraliśmy najlepiej, jak nas w tej chwili stać, i dzięki temu zasłużenie wygraliśmy. Stwarzaliśmy sporo sytuacji podbramkowych, staraliśmy się ciągle atakować i byliśmy z pewnością lepszą drużyną niż nasz przeciwnik. Teraz wracamy do Polski i kontynuujemy nasze przygotowania krok po kroku do ponownych meczów w pucharze i lidze.

- Zdobyłem pięknego gola. Flavio podał mi piłkę, ja ją świetnie utrzymałem, cały czas nad nią panowałem i trafiłem prosto do siatki. Starałem się celować jak najlepiej i wyszło z tego fantastyczne uderzenie. Ten gol na pewno podbuduje moją pewność siebie, tak samo jak wysokie zwycięstwo pomoże całej drużynie. W naszej grze widać postęp i to nas na pewno bardzo cieszy.

O meczu mówił też skrzydłowy Śląska Robert Pich: - Cały mecz mieliśmy grę pod kontrolą. Wypracowaliśmy dużo szans pod bramką rywala i zasłużyliśmy na wygraną. Mogliśmy strzelić jeszcze więcej goli, ale myślę, że i tak należy bardzo pozytywnie ocenić nasz występ. Gdy teraz złapiemy więcej odpoczynku, to wierzę, że będziemy prezentować się jeszcze lepiej. Dobrze, że ostatni mecz w Turcji wygraliśmy, bo takie zwycięstwo pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku.

- Powoli przygotowujemy się do meczu pucharowego z Legią. Mamy jeszcze trochę czasu, przed nami jedna gra kontrolna do rozegrania. Myślę, że drużyna jest w coraz lepszej formie i na pewno przez tych kilka ostatnich dni jeszcze poprawimy naszą grę. Nie mamy się czego bać przed powrotem na boisko.

Więcej o: