Tadeusz Pawłowski przed meczem z Legią: Puchar Polski najkrótszą drogą do Europy

Jestem bardzo zadowolony, że od razu naszym przeciwnikiem jest Legia Warszawa, lider tabeli, zespół, któremu kibicuję w Lidze Europy. Myślę, że w tych trzech konfrontacjach z Legią, które nas czekają, będziemy mogli wyznaczyć sobie płaszczyzny, w których jest dobrze, a w których może być lepiej - mówi trener Śląska Tadeusz Pawłowski.
Przed czwartkowym meczem ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Śląskiem i Legią, wrocławski klub zorganizował specjalną konferencję prasową.

- Puchar Polski jest najkrótszą drogą do Europy i ze swojej strony będziemy starali się zagrać jak najlepszą piłkę, która może dać nam awans do kolejnej rundy. Nie zapominamy jednak o lidze, bo od razu po dwóch dniach gramy z Cracovią. Musimy teraz to umiejętnie poskładać, porotować składem, żeby to miało ręce i nogi - mówił Tadeusz Pawłowski.

Jak będzie wyglądała podstawowa jedenastka Śląska? Trener ma jeszcze pewne wątpliwości.

- Mamy dwa pytania odnośnie składu. To dla mnie jednak świetna wiadomość, bo mamy urodzaj i w pomocy, i na środku obrony. Dwa pytania to te o to, kto wystąpi na środku defensywy i kto będzie "szóstką". Reszta jest już jasna - mówił Tadeusz Pawłowski, który dodawał: - Czytałem dziś wywiad z trenerem Bergiem, który mówi, że chce nadal stosować te same schematy. Myślę, że to, za co zbieraliśmy poklask, co nam przynosiło korzyści punktowe, mamy w naszej taktyce. Nie mamy więc powodów, by coś zmieniać. Peter Grajciar pokazał w ostatnim sparingu, że możemy go wykorzystywać na pozycji, którą wcześniej zajmował Sebastian Mila.

Podczas konferencji wypowiadał się także bramkarz wrocławian Mariusz Pawełek. Oceniał on grę nowego zawodnika Śląska Petera Grajciara, z którym występował w tureckim Konyasporze.

- Widać po nim, że to gracz, który może nam tylko pomóc. Wygląda coraz lepiej fizycznie i coraz pewniej się czuje. Dla każdego zawodnika to na pewno jest kolejne wyzwanie, gdy zmienia klub. Znam go, to charakterny człowiek, świetny kompan, który pomoże nam na boisku i w szatni - zapewniał.