Mariusz Pawełek: Mam nadzieję, że palec nie jest złamany

- Mam nadzieję, że palec nie jest złamany, że jest to tylko wybicie. Rano jadę do szpitala na prześwietlenie - mówił po pucharowym meczu z Legią Warszawa bramkarz Śląska Wrocław Mariusz Pawełek.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski Śląsk zremisował z Legią 1:1. Wyrównujące trafienie na pięć minut przed końcem spotkania zdobył Marco Paixao. Bramkę dla Legii tuż przed przerwą zdobył Michał Żyro. Przed zaplanowanym na 5 marca rewanżem w Warszawie losy awansu do półfinału wciąż są sprawą otwartą, choć w minimalnie lepszej pozycji wyjściowej są piłkarze stołecznego klubu.

- W trakcie tego spotkania pokazywaliśmy, że to my byliśmy stroną przeważającą. Szkoda, że zabrakło nam trochę skuteczności. Oczywiście wynik mógłby być lepszy, ale przy 1:1 nadal jesteśmy w grze i na pewno będziemy walczyli ze wszystkich sił o korzystne rozstrzygnięcie w rewanżu - powiedział po meczu Pawełek.

Bramkarz Śląska w jednym ze starć nabawił się urazu. Na razie nie wiadomo, na ile jest on poważny, ale mały palec w lewej dłoni nie wyglądał dobrze - był bardzo spuchnięty.

- Dzisiaj bramkarze mieli trochę problemów. W pewnym momencie obydwaj musieliśmy skorzystać z pomocy fizjoterapeutów. Będę musiał obejrzeć na powtórkach, co stało się przy mojej sytuacji, ale po prostu ktoś mnie kopnął w rękę i jest trochę grubo. Mam nadzieję, że sztab medyczny da radę coś z tym zrobić i w niedzielę wystąpię w Krakowie - podkreślił, po czym dodał: - Mam nadzieję, że palec nie jest złamany, że jest to tylko wybicie. Rano pojadę do szpitala na prześwietlenie i będę wiedział więcej.

Kontuzja Pawełka byłaby dla Śląska olbrzymią stratą. Jego miejsce między słupkami musiałby zająć Jakub Wrąbel. 18-latek do tej pory w pierwszym zespole zagrał ledwie jedno spotkanie, w 1/8 finału Pucharu Polski z Widzewem Łódź, a w ostatnich miesiącach leczył kontuzje i dopiero niedawno wznowił treningi.

Jak Legia podbierała piłkarzy Śląskowi [HISTORIA] >>

Kto awansuje do półfinału Pucharu Polski?