Sport.pl

Napastnik Śląska Flavio Paixao: Czasami człowiek dokonuje złych wyborów

W końcówce meczu Śląska z Cracovią Flavio Paixao mógł przyczynić się do wygranej wrocławian, ale zagrał bardzo samolubnie i gol nie padł. - Człowiek przez całe życie uczy się na własnych błędach - samokrytycznie ocenia siebie portugalski piłkarz.
Flavio Paixao jesienią strzelił dla Śląska Wrocław trzynaście goli. Wiosną skrzydłowy wrocławian jeszcze nie trafił do siatki.

W końcówce meczu Śląska z Cracovią Flavio mógł zadecydować o losach tego pojedynku. Na dwie minuty przed końcem gry, przy stanie 1:0 dla Śląska, Portugalczyk za wszelką cenę chciał strzelić gola, mimo że powinien podać do stojącego praktycznie przed pustą bramką Tomasza Hołoty. Flavio zagrał samolubnie i fatalnie przestrzelił. W odpowiedzi Cracovia przeprowadziła kontrę i doprowadziła do remisu 1:1.

- To była świetna okazja, by podwyższyć nasze prowadzenie na 2:0. Zdecydowałem się na strzał, choć po lewej stronie miałem Tomka Hołotę i Marco. Czasami człowiek nie podejmuje dobrego wyboru. Ja wybrałem źle i muszę wyciągnąć z tego jakąś naukę. Człowiek uczy się przez całe życie, właśnie na błędach - szczerze mówił po meczu Flavio Paixao.

Chwilę po feralnej akcji trener Śląska Tadeusz Pawłowski ściągnął Flavio z boiska.

- Od początku miałem wejść właśnie za Flavio. Zmarnowana sytuacja bramkowa nie miała wpływu na tę zmianę - tłumaczył później Krzysztof Danielewicz, wprowadzony do gry właśnie za Portugalczyka.

Flavio Paixao podkreśla, że po meczu w szatni piłkarze Śląska nie mieli do niego pretensji o tę zmarnowaną sytuację.

- Nic nie powiedzieli mi o tym zdarzeniu. Nawet najlepsi piłkarze na świecie czasem się mylą. Muszę potraktować tę sytuację jako lekcję pokory - przyznał Flavio Paixao i dodał: - To był ciężki mecz. Wiedzieliśmy o tym, że nie będzie łatwo. Szkoda, że straciliśmy wielką szansę na triumf, na trzy punkty i na pierwsze miejsce w ligowej tabeli - podsumował mecz Flavio.

Więcej o:
Komentarze (1)
Napastnik Śląska Flavio Paixao: Czasami człowiek dokonuje złych wyborów
Zaloguj się
  • czterdziestyiczwarty

    Oceniono 1 raz 1

    Cenie ludzi ,ktorzy potrafia przyznac sie do wlasnych bledow i ucza sie na nich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX