Znamy arbitra głównego sobotniego meczu Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław

Mariusz Złotek będzie arbitrem głównym w najbliższym meczu Śląska Wrocław z Górnikiem w Zabrzu.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


44-letni arbiter ze Stalowej Woli poprowadzi w sobotę swoje 15. spotkanie w bieżącym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Do tej pory Mariusz Złotek w trwającej kampanii sięgał 40 razy do kieszonki, by pokazywać graczom żółte kartki, i trzykrotnie, aby wykluczyć ich z gry. Ponadto w najwyższej klasie rozgrywkowej arbiter ten wskazywał sześć razy na wykonywanie rzutu karnego.

Złotek w bieżącym sezonie tylko raz prowadził mecz z udziałem Śląska. Arbiter ze Stalowej Woli gwizdał w wygranym przez WKS 2:1 spotkaniu domowym z bydgoskim Zawiszą. Co interesujące, 44-letni sędzia w najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował, gwiżdżąc właśnie Śląskowi. Pierwszy raz w ekstraklasie arbiter zameldował się w meczu wrocławian z Cracovią, który był również pierwszym spotkaniem Tadeusza Pawłowskiego na ławce trenerskiej Śląska.

W trwającym sezonie zawodnicy Górnika Zabrze dwukrotnie spotykali się z sędzią Złotkiem. Arbiter prowadził wygrany przez 15-krotnych mistrzów Polski mecz z Jagiellonią Białystok (3:0) i przegrane spotkanie z GKS-em Bełchatów (0:1).

Mecz Górnik - Śląsk w sobotę 28 lutego o godz. 18.