Waldemar Prusik: Jakub Wrąbel to talent, ale młodzi bramkarze swoje muszą wpuścić

PRZEGLĄD PRASY. - Wrąbel to rzeczywiście utalentowany bramkarz, ale z młodymi golkiperami jest tak, że swoje muszą wpuścić. Kwestią szczęścia jest tylko to, czy spektakularny błąd popełni przy stanie 3:0, czy w ostatniej minucie, kiedy drużyna prowadzi jednym golem - mówi w rozmowie dla ?Przeglądu Sportowego? były piłkarz Śląska, a obecnie ekspert telewizyjny Waldemar Prusik.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


18-letni Jakub Wrąbel do kadry Śląska wdarł się przebojem. Młody golkiper skorzystał na kontuzji pierwszego bramkarza wrocławian Mariusza Pawełka, który w pucharowym meczu z Legią Warszawa doznał kontuzji palca. Uraz wyeliminował go z gry na kilka tygodni. Jego miejsce zajął właśnie Wrąbel. 18-latek zadebiutował w ekstraklasie w pojedynku z Cracovią. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zremisowali wówczas 1:1, a golkiper Śląska został bohaterem meczu, ratując swoją drużynę przed porażką kilkoma świetnymi interwencjami.

Od tamtej pory Wrąbel bronił w bramce wrocławskiego zespołu. Łącznie zanotował już sześć ligowych spotkań. W większości z nich spisywał się świetnie. Katastrofalny błąd przytrafił mu się w ostatnim meczu przeciwko Górnikowi Łęczna. W doliczonym czasie gry przepuścił piłkę między nogami, a Śląsk stracił szansę na pierwsze zwycięstwo w 2015 roku.

O przypadku młodego bramkarza Śląska mówi były gracz wrocławskiej drużyny Waldemar Prusik: - Problem w tym, że u nas po dwóch bardzo dobrych meczach młodego piłkarza kreuje się na wielką gwiazdą, niektórzy liczą pieniądze, jakie uda się zarobić na jego transferze. Tak nie można. Wrąbel to rzeczywiście utalentowany bramkarz, ale z młodymi golkiperami jest tak, że swoje muszą wpuścić. Kwestią szczęścia jest tylko to, czy spektakularny błąd popełni przy stanie 3:0, czy w ostatniej minucie, kiedy drużyna prowadzi jednym golem. Z drugiej strony, dobrze jest, jak młody chłopak, nie mówię tu konkretnie o Wrąblu, po kilku dobrych występach dostanie trochę lodu na głowę. Wtedy przekona się, że musi jeszcze dużo pracować. Zwykle wychodzi mu to na dobre - przyznaje Prusik w rozmowie dla "Przeglądu Sportowego".

Cały wywiad z byłym graczem Śląska tutaj.