Mariusz Pawełek: Byłem zaskoczony informacją, że zostaję nowym kapitanem

Jeszcze przed zbiórką w szatni trener wezwał Piotra Celebana, Mariusza Pawelca, Krzyśka Ostrowskiego i Toma Hateleya - czyli nową radę drużyny - do siebie. W takim gronie powiadomiono nas o zmianach - mówi nowy kapitan wrocławskiej drużyny Mariusz Pawełek
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


W miniony wtorek trener Śląska Tadeusz Pawłowski poinformował o zmianie kapitana drużyny. Nowym liderem szatni mianował 34-letniego bramkarza Mariusza Pawełka. Dotychczas tę funkcję pełnił Portugalczyk Marco Paixao.

O kulisach nominacji na nowego kapitana Mariusz Pawełek mówi w rozmowie na oficjalnej stronie wrocławskiego klubu: - Jeszcze przed zbiórką w szatni trener wezwał Piotra Celebana, Mariusza Pawelca, Krzyśka Ostrowskiego i Toma Hateleya - czyli nową radę drużyny - do siebie. W takim gronie, wraz z trenerem Pawłem Barylskim przekazał nam decyzję o tym, że zostaję nowym kapitanem. Byłem zaskoczony - przyznaje.

34-letni golkiper przyznaje, że w swojej karierze kapitanem zespołu był tylko na zasadzie zastępstwa. - Miałem kilka takich epizodów w czasach, gdy grałem w Turcji. W polskiej lidze zdarzyło się to może dwa razy w Wiśle Kraków. Nie pamiętam, na jak długo, ale za trenera Maaskanta zastępowałem w roli kapitana zespołu Radka Sobolewskiego.

Pawełek pytany o wzór kapitana wskazuje dwóch zawodników z czasów gry w Wiśle Kraków. - Wśród zawodników, z którymi byłem w zespole, wybrałbym Arka Głowackiego i Radka Sobolewskiego. Oni byli prawdziwymi przywódcami, z posłuchem widocznym w całej szatni i na boisku. To najlepsze wzorce, jakie można naśladować jako piłkarz i jako kapitan. Ci dwaj zawodnicy potrafili wstrząsnąć kolegami po niepowodzeniu, bo tak czasami trzeba zrobić, i potrafili doskonale trzymać drużynę razem. Wierzę, że po latach spędzonych z nimi będę umiał ten model wprowadzić również w Śląsku.

Mariusz Pawełek w nowej roli zadebiutuje w najbliższą sobotę w pojedynku przeciwko Lechii Gdańsk.