Sport.pl

Robert Pich: Śląsk Wrocław może pokonać każdego

Piłkarze Śląska pokonali Lechię 3:0 i zakończyli serię meczów bez wygranej. O powodach długiego oczekiwania na zwycięstwo, dlaczego udało się z gdańszczanami, a także perspektywie najbliższych meczów pod wodzą nowego kapitana mówi z skrzydłowy wrocławian Robert Pich.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Piłkarz Śląska Robert Pich w rozmowie dla oficjalnej strony wrocławskiego klubu mówi:

O przerwanej serii meczów bez zwycięstwa...

- Rzeczywiście, mieliśmy długą serię bez zwycięstwa, a w końcu udało nam się wygrać i to dla całej drużyny - i dla wszystkich naszych kibiców - jest bardzo ważne. Myślę, że przeciwko Lechii zagraliśmy "z rozumem", cały zespół był skoncentrowany pełne 90 minut i doprowadziliśmy wynik aż do 3:0, co bardzo cieszy.

Trudno powiedzieć, dlaczego musieliśmy tak długo czekać na zwycięstwo. Chcieliśmy wygrać każdy z tych meczów, ale w kilku z nich tak się sprawy potoczyły, że mimo iż byliśmy lepsi - nie wygraliśmy. Z Lechią bardzo nam pomogło, że strzeliliśmy tę pierwszą bramkę.

O celach Śląska na obecny sezon...

- Bardzo ważne będą te dwa ostatnie mecze w sezonie zasadniczym. Wtedy okaże się, jakie miejsce w pierwszej ósemce zajmiemy i jakie będą różnice punktowe. Z każdym przeciwnikiem, z którym graliśmy, wiedzieliśmy, że możemy wygrać. Każdego można pokonać. Jeśli będziemy grać dobrze, każdy pojedynczy mecz to jest szansa, żebyśmy zdobyli bardzo wysokie miejsce. Na razie nie ma co o tym myśleć, musimy iść od jednego spotkania do drugiego.

O nowym kapitanie zespołu...

- Była to decyzja trenera i my nie mamy już co o tym mówić. Mariusz Pawełek na pewno odpowiednio się sprawdzi w tej roli. To dobry kapitan i dobry człowiek.

Więcej o: