Koniec świetnej serii rezerw Śląska: Wysoka porażka z trzecioligowym średniakiem

Rewelacyjna seria Śląska II została przerwana. Rezerwy wrocławskiego klubu uległy w środę na własnym boisku 10. zespołowi 3. ligi - Foto-Higienie Błyskawica Gać 1:5.
Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli sobie wrocławianie, ale strzał Patryka Drożyńskiego wybronił golkiper gości. Później inicjatywę zaczęli przejmować zawodnicy Foto-Higieny Błyskawicy, którzy próbowali w kombinacyjny sposób przedostać się w pole karne strzeżone przez Wojciecha Kocielskiego. Po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniał jednak wynik 0:0.

Skuteczną grę rywale wrocławian zademonstrowali w drugiej części spotkania, zdobywając aż pięć bramek. Podopieczni Piotra Jawnego zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem - Igora Wargina.

Porażką z Foto-Higieną przerwała świetną passę 15 meczów rezerw WKS-u bez przegranego meczu. Wrocławianie po 25 kolejkach nadal są wiceliderem 3. ligi, grupy dolnośląskiej.

Śląsk II Wrocław - Foto-Higiena Błyskawica Gać 1:5 (0:0)

Bramki: Wargin (67.) - Wejerowski (48.), Wróbel (60.), Kucyniak (64., 85.), Pożarycki (76. - rzut karny)

Śląsk II: Kocielski - Miazgowski, Wrótny, Cieśla, Repski - Kohut, Uliczny, B. Machaj - Matusik, Łuczak (46. Wargin), Drożyński (59. Zagórowicz)

Foto-Higiena: Wolfinger - Dorobek, Kucyniak, Pożarycki, Stawowy, Strójwąs, Suchecki, Synowiec, Wejerowski, Wróbel, Florek oraz Boczarski, Kozina, Przytuła, Skorłutowski.