Sport.pl

Bilans meczów Śląska z Lechem na korzyść poznańskiej drużyny

Sobotnie spotkanie Lecha ze Śląskiem będzie 72. oficjalnym starciem obu zespołów. Lepszym bilansem legitymują się poznaniacy, którzy aż 34 razy cieszyli się ze zwycięstwa nad drużyną z Dolnego Śląska. Klub z Oporowskiej triumfował 21 razy.
W ekstraklasie obie drużyny spotkają się ze sobą po raz 58. 26 spotkań zakończyło się zwycięstwem niebiesko-białych, odnotowano 13 remisów, a 18 razy z triumfu cieszyli się wrocławianie.

Ostatnia wizyta Śląska w Poznaniu miała miejsce ponad rok temu, a dokładnie 16 lutego 2014 roku. Na inaugurację rundy wiosennej podopieczni wówczas trenera Mariusza Rumaka pokonali wrocławian 2:1 po trafieniach Kaspra Hamalainena i Łukasza Teodorczyka. Honorowego gola dla Śląska zdobył Marco Paixao.

Obie drużyny po raz ostatni mierzyły się ze sobą jesienią ubiegłego roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Kolejorz bardzo szybko, bo już w 2. minucie, objął prowadzenie po uderzeniu Darko Jevticia. Wrocławianom udało się jednak doprowadzić do remisu w 70. minucie po trafieniu Mateusza Machaja. Ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Mecz Lech - Śląsk w sobotę o godz. 20.30.

Bilans pojedynków Śląska z Lechem

71 spotkań

34 zwycięstwa Lecha

16 remisów

21 zwycięstw Śląska

Bramki zdobyte przez drużynę Lecha - 99

Bramki zdobyte przez drużynę Śląska - 68

Więcej o: