Mariusz Pawełek: Chcemy być na wyższym miejscu niż teraz

- Pokazaliśmy, że potrafimy grać z klasowymi zespołami, a za taki trzeba uznać Wisłę, i będziemy walczyć tylko o to, by na koniec rundy finałowej być na wyższym miejscu niż teraz - zapowiada kapitan Śląska Wrocław Mariusz Pawełek.
Śląsk Wrocław pokonał w 30. kolejce Wisłę Kraków 1:0 i sezon zasadniczy w T-Mobile Ekstraklasie zakończył na czwartym miejscu. Tym samym podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zrealizowali swój plan minimum. - Pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę i się przy niej utrzymywać. Najważniejsze, że nasz występ był na zero z tyłu. Cała drużyna była zdeterminowana i zorganizowana przy atakach Wisły, i to sprawiło, że dzisiaj świętujemy zdobycie trzech punktów i wywalczenie czwartego miejsca w tabeli - powiedział po meczu z Wisłą Pawełek.

Bramkarz Śląska dwukrotnie mógł mówić o wielkim szczęściu. Najpierw, kiedy z kilku metrów fatalnie przestrzelił Łukasz Burliga, a następnie po strzale Dariusza Dudki z rzutu wolnego, po którym piłka wylądowała na poprzeczce. - Na szczęście udało mi się trochę musnąć tę piłkę. Miałem trochę szczęścia, bo przy niektórych wrzutkach Wisły bywało nerwowo w naszym polu karnym. Najważniejsze jednak, że potrafiliśmy być skoncentrowani w kluczowych momentach akcji Wisły i nie straciliśmy żadnego gola. Bardzo mnie to cieszy - podkreślił.

Przed Śląskiem teraz dziesięć dni przerwy. Finałowa część sezonu rozpocznie się 8 maja. W pierwszym meczu wrocławianie zagrają na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Pawełek zapowiada walkę o podium. - Będziemy chcieli wykorzystać tą przerwę do zrealizowania planu trenera. Na pewno nasz szkoleniowiec będzie chciał wprowadzić parę poprawek do naszej gry. Musimy to przyznać, że w paru meczach - szczególnie w drugich połowach - mieliśmy problemy. Pokazaliśmy jednak, że potrafimy grać z klasowymi zespołami, a za taki trzeba uznać Wisłę, i będziemy walczyć tylko o to, by na koniec rundy finałowej być na wyższym miejscu niż teraz.

"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec

•
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!