Sport.pl

Maciej Skorża przed meczem Lech - Śląsk: Nieważne miejsce w tabeli, musimy wygrać

- Wychodząc na ten mecz, musimy zostawić to, na którym jesteśmy miejscu w tabeli. W środę trzeba walczyć o każdą piłkę i każdy centymetr boiska - mówi przed pojedynkiem ze Śląskiem trener Lecha Poznań Maciej Skorża
Dziś o godz. 18 Śląsk w ramach 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.

Na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec Lecha Maciej Skorża mówił m.in. o szansach na zwycięstwo w zbliżającym się meczu, kadrowej sytuacji ekipy z Poznania i kluczowych zawodnikach.

Skorża o meczu ze Śląskiem...

- Wychodząc na to spotkanie, musimy zostawić to, na którym jesteśmy miejscu w tabeli. W środę trzeba walczyć o każdą piłkę i każdy centymetr boiska. Nawet w przypadku bramki dla Śląska nie możemy zwieszać głów, tylko cały czas konsekwentnie realizować nasz plan. W tej części sezonu. Cokolwiek by się nie działo w tym meczu, musimy go wygrać.

O sytuacji kadrowej Lecha...

- Przed meczem ze Śląskiem praktycznie wszyscy piłkarze są do mojej dyspozycji. Nie liczę tutaj Gergo Lovrencsicsa, ponieważ już od pewnego czasu wiadomo, że nie pomoże nam do końca sezonu. Na drobne problemy ze zdrowiem narzeka Szymon Drewniak, jednak on rzadko znajdował miejsce w meczowej osiemnastce.

O tym, kto jest kluczowym graczem Lecha...

Uciekam od takich stwierdzeń, czy Arajuuri bądź inny zawodnik jest kluczowym elementem układanki. Każdy kij ma dwa końce i może się kiedyś obrócić przeciwko mnie. Oczywiście Paulus jest bardzo ważnym ogniwem naszego zespołu. Jest stuprocentowym profesjonalistą i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o jego pracę podczas treningów, to nigdy nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń. Można zaryzykować, że Paulus jest zawodnikiem, który w ostatnim czasie zrobił największy postęp. Dodatkowo w tym sezonie już kilka razy wpisał się na listę strzelców w bardzo ważnych dla nas pojedynkach.

O formie Szymona Pawłowskiego...

- Na przedmeczowej odprawie przypomniałem Szymkowi, że kwietniowy mecz ze Śląskiem był dla niego najlepszym w rundzie wiosennej. Cały czas się jednak zastanawiam, czy Szymon zagra w środę od pierwszych minut. Chciałbym, żeby od siebie dawał więcej drużynie; żeby miał mniej strat i grał bardziej efektywnie. Od Szymona oczekuję, że będzie ciągnął całą drużynę i będzie jej silnym punktem.

Zdjęcie adidas Performance PREDATOR INSTINCT FG Korki Lanki solar red/white/night flash (B35452) Zdjęcie adidas Performance PREDATOR INSTINCT FG Korki Lanki light flash yellow/white/dark grey (B35453) Zdjęcie adidas Performance F10 SG Korki wkręty solar red/white/core black (B44252)
adidas Performance PREDATOR... adidas Performance PREDATOR... adidas Performance F10 SG K...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (1)
Maciej Skorża przed meczem Lech - Śląsk: Nieważne miejsce w tabeli, musimy wygrać
Zaloguj się
  • makvelithedon7

    Oceniono 1 raz 1

    Przed każdym meczem to samo gadanie. A co z tego wynika, wszyscy widzą. I jeszcze 'dobra forma Pawłowskiego'. Pan Skorża albo jest mistrzem sarkazmu, albo jest po prostu ślepy. Pawłowski to największy niewypał transferowy Lecha w ostatnim czasie. Drewniany skrzydłowy, w stylu Kucharczyka. Tylko, że Kucharczykowi zdarzyło się strzelić parę istotnych goli, a ten drewniak zawodzi na całej linii. Parafrazując klasyka; pan tylko biega, biega, biega.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX