Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk: Kto chce zagrać w europejskich pucharach?

Choć Śląsk wiosną słabo punktuje i rozczarowuje grą, to ciągle ma szanse na awans do europejskich pucharów. Dzisiejszy mecz z Lechią Gdańsk ma ogromne znaczenie dla układu tabeli.
Trzy pierwsze miejsca w tabeli zajmują Lech, Legia i Jagiellonia. Te drużyny między sobą rozstrzygną rywalizację o mistrzostwo Polski. A za plecami tej trójki rozstrzygnie się, kto jako czwarty będzie reprezentował Polskę w europejskich pucharach.

W sobotę Śląsk we Wrocławiu zagra z Lechią Gdańsk. Ten mecz może być kluczowy w kontekście walki właśnie o zajęcie czwartego miejsca w tabeli, miejsca które zagwarantuje grę w eliminacjach do Ligi Europy.

Lechia Gdańsk do tej pory uzbierała 28 punktów, o jeden więcej od Wisły Kraków i dwa od Śląska Wrocław oraz Górnika Zabrze. Ewentualna wygrana Śląska w sobotnim meczu spowoduje, że wrocławianie przeskoczą w tabeli Lechię. Terminarz spotkań Śląsk ma również stosunkowo niezły. Wrocławianie - po meczu z Lechią - zagrają jeszcze na wyjeździe z Wisłą, a na koniec przed swoją publicznością z Pogonią Szczecin.

Warto zaznaczyć, że przed swoją publicznością wrocławianie przegrali w całym sezonie tylko dwa razy, co jest najlepszym wynikiem w lidze, dlatego też dwa mecze na Stadionie Wrocław to dla Śląska ciągle duży handicap.

Ponadto w tych rozgrywkach wrocławianie mają patent na Lechię, którą dwukrotnie w ostatnich miesiącach wysoko pokonali (4:1 w Gdańsku i 3:0 we Wrocławiu). A bilans meczów z Wisłą również wypada na korzyść ekipy z Dolnego Śląska.

W dzisiejszym meczu Śląska z Lechią, w drużynie rywali nie zagra Sebastian Mila, który w sobotnim pojedynku z Lechem został ukarany żółtą kartką. W tym sezonie była to jego czwarta żółta kartka i z tego względu w tej kolejce musi pauzować i przeciwko Śląskowi nie zagra.

Mecz Śląsk - Lechia w sobotę o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

1. Lech343660:32
2. Legia343561:33
3. Jagiellonia343249:39
4. Lechia342843:42
5. Wisła342756:46
6. Śląsk342646:42
7. Górnik342647:49
8. Pogoń342243:46
Inne mecze w grupie mistrzowskiej: Legia - Wisła, Lech - Pogoń, Jagiellonia - Górnik.