Sport.pl

Flavio Paixao: Mam nadzieję, że kibiców ucieszy start w Lidze Europy

Śląsk Wrocław w przedostatniej kolejce sezonu 2014/15 pokonał Wisłę Kraków 1:0 i wywalczył przepustkę do europejskich pucharów.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


O spotkaniu z Wisłą mówił portugalski zawodnik Śląska Flavio Paixao: - To był bardzo trudny mecz, w którym wystąpiły dwa bardzo dobre zespoły. Myślę, że Wisła była lepsza w pierwszej połowie, ale w drugiej wyszliśmy już silniejsi. W końcówce byliśmy już zmęczeni, bo daliśmy z siebie wszystko, ale stworzyliśmy jedną kluczową sytuację i ją wykorzystaliśmy. Jesteśmy teraz ogromnie szczęśliwi. Zakwalifikowaliśmy się do eliminacji Ligi Europy i czujemy się fantastycznie, że udało nam się uzyskać tę możliwość.

- To czwarte miejsce to z jednej strony tylko czwarte miejsce, ale z drugiej trzeba się też z niego cieszyć. Celowaliśmy w tym sezonie w wyższe lokaty, chcieliśmy walczyć o mistrzostwo, ale kluczowe okazały się trzy mecze grupy finałowej, w których nie wygraliśmy ani razu. Musieliśmy się więc dostosować, sam awans do pucharów też musi nas w tej sytuacji zadowolić. Mam nadzieję, że kibiców start w Lidze Europy również ucieszy.

Więcej o: