Stanislav Levy wraca na ławkę trenerską. Były szkoleniowiec Śląska znów będzie pracował w Albanii

Były trener Śląska Wrocław Stanislav Levy od nowego sezonu będzie prowadził szóstą drużynę albańskiej ekstraklasy Flamurtari Vlorë - podaje tamtejszy portal supersport.al.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Czeski szkoleniowiec na trenerską ławkę wraca po prawie półtorarocznej przerwie. W lutym 2014 roku Levy został zwolniony ze Śląska, a na stanowisku trenera wrocławskiej drużyny zastąpił go Tadeusz Pawłowski. We wrocławskim klubie Czech spędził 18 miesięcy. W tym czasie prowadził zespół w 65 meczach, w których zanotował 25 zwycięstw, 19 remisów i 21 porażek. Ze Śląskiem wywalczył o brązowy medal T-Mobile Ekstraklasy i awansował do finału Pucharu Polski.

Później Levy był pracownikiem cypryjskiego klubu Omonia Nikozja. Zajmował tam stanowisko dyrektora technicznego. Co ciekawe, szefem skautingu w klubie z Nikozji był dawny klubowy kolega Czecha - Rainer Rauffmann. Obaj grali razem na początku lat 90. w drużynie Blau-Weiss 90 Berlin. Kilka miesięcy temu Stanislav Levy był przymierzany na ławkę trenerską Slavii Praga. Ostatecznie szkoleniowcem praskiej drużyny został Miroslav Beranek.

Dla Levy'ego będzie to druga przygoda z albańską ligą. W latach 2011-12 był trenerem Skanderbeu Korce. Zdobył z tą drużyną mistrzostwo kraju.

Więcej o: