Transfery piłkarskiego Śląsk: Czy ligowy snajper trafi do wrocławskiego klubu?

Śląsk po awansie do europejskich pucharów musi wzmocnić kadrę. Czy piłkarzem wrocławskiej drużyny zostanie napastnik Jagiellonii Białystok Mateusz Piątkowski?


- Rozmowy trwają. Są pewne transfery, których sfinalizowania jesteśmy blisko. Może być ciekawie. Niedługo będziemy mogli powiedzieć coś oficjalnie - mówił tajemniczo trener Śląska Tadeusz Pawłowski podczas konferencji prasowej przed ostatnim meczem sezonu z Pogonią Szczecin.

A jeszcze kilka dni temu nastroje w obozie Śląska nie były tak optymistyczne, choć wrocławska drużyna wygrała z Wisłą 1:0 i na kolejkę przed końcem sezonu zapewniła sobie czwarte miejsce w ekstraklasie i grę w eliminacjach do Ligi Europy.

Trener Tadeusz Pawłowski publicznie wytykał szefom Śląska bezczynność w negocjacjach z Marco Paixao. Portugalczykowi za trzy tygodnie wygasa umowa ze Śląskiem, a klub nie złożył żadnej propozycji napastnikowi. Również po ostatnim pojedynku z Wisłą Pawłowski apelował do zarządu Śląska.

- Uważam, że droga jest bardzo prosta, teraz powinien zadziałać klub, bo potrzebujemy czterech zawodników, żeby grać w pucharach. Nasi młodzi piłkarze też robią duże postępy i moim marzeniem jest to, aby żonglować szesnastoma zawodnikami, a nie, jak do tej pory, trzynastoma - mówił.

Trenerowi Śląska wtórował stoper wrocławskiej drużyny Piotr Celeban.

- Powiedzmy sobie szczerze, że musimy się wzmocnić na każdej pozycji. To nie podlega dyskusji. Nie wiadomo, co z Marco. Być może trzeba ściągnąć nowego napastnika. Rywalizacja na każdej pozycji się przyda. Zaczynamy już 2 lipca, a skończymy 20 grudnia. Czeka nas pół roku intensywnych spotkań. Trzeba mieć szeroką kadrę, bo inaczej może być kiepsko - tłumaczył przed kamerami nc+ obrońca Śląska.

Póki co z graczy, którym 30 czerwca wygasają umowy ze Śląskiem, pewny przyszłości może być tylko Peter Grajciar. Kontrakt Słowaka został automatycznie przedłużony na kolejny rok, bo zawodnik rozegrał odpowiednią liczbę minut.

Nieoficjalnie wiemy, że w Śląsku może zagrać Mateusz Piątkowski, napastnik Jagiellonii Białystok, któremu kończy się kontrakt z klubem. Piątkowski przez większą część sezonu był wyróżniającym się graczem ligi i jednym z najskuteczniejszych strzelców w ekstraklasie. Pod koniec sezonu, po tym jak nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z Jagiellonią i nie został nigdzie sprzedany, szefowie klubu przesunęli go do rezerw. Piątkowski może zostać graczem Śląska, ale ma też propozycję z innego dolnośląskiego zespołu - Zagłębia Lubin. Zawodnik wybiera między ofertami Śląska i Zagłębia, ponieważ chce już wrócić na Dolny Śląsk, a pochodzi z Bielawy.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że szefowie Śląska poszukują wzmocnień przed nowym sezonem. W tym celu pod koniec maja byli na Węgrzech, by przyglądać się potencjalnym kandydatom do gry we Wrocławiu. Na liście życzeń klubu znalazło się dwóch piłkarzy: 27-letni defensywny pomocnik Gyori ETO Mate Patkai i 21-letni skrzydłowy FC Videoton Laszlo Kleinheisler. Agenci Patkaia pierwszą ofertę wrocławian stanowczo odrzucili. Więcej o wizycie przedstawicieli Śląska na Węgrzech pisaliśmy TUTAJ.

Niewykluczone jednak, że reprezentant Węgier w polskiej ekstraklasie jednak zagra. Piłkarz ma ponoć wiele ofert nie tylko z Węgier, ale i z zagranicy - również z Polski. Sam piłkarz jest ponoć zdecydowany na wyjazd z kraju, co zwiększa szanse na transfer do Śląska.

Z kolei przyszłość Kleiheislera w FC Videoton wyjaśni się do końca przyszłego tygodnia. Wtedy bowiem w klubie ma pojawić się nowy trener Joan Carrillo Milan i zadecydować o kadrze zespołu na przyszły sezon.

Śląsk do rozegrania ma ostatni mecz w sezonie. W niedzielę na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Początek spotkania o godz. 18. Relacja na żywo na wroclaw.sport.pl.