Sport.pl

Prezes Śląska potwierdza: Jacek Kiełb po testach medycznych, warunki kontraktu uzgodnione

Jacek Kiełb wkrótce zostanie nowym zawodnikiem Śląska. Potwierdził to prezes Śląska Paweł Żelem podczas audycji w Radiu Wrocław.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


- Jacek Kiełb jest po badaniach medycznych. Wrócił do Kielc rozwiązać swoje sprawy. Napisał mi wiadomość, że wszystko jest w porządku. Jak złożymy podpisy pod kontraktem, będziemy mogli powiedzieć, że mamy nowego piłkarza. Póki co podaliśmy sobie rękę. Wszystkie warunki zostały już uzgodnione. Do dopięcia pozostały już tylko szczegóły - mówił prezes wrocławskiego klubu Paweł Żelem w trakcie audycji "Wokół Śląska" na antenie Radia Wrocław .

Tym samym Kiełb będzie pierwszym letnim wzmocnieniem Śląska. Do drużyny Tadeusza Pawłowskiego 27-latek trafi na zasadzie wolnego transferu, bo jego kontrakt z Koroną Kielce dobiega końca 30 czerwca. Ze Śląskiem ma podpisać dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Kiełb ostatnie sezony spędził w Koronie. W barwach kieleckiego zespołu rozegrał łącznie 111 ekstraklasowych spotkań, w który zdobył 22 bramki. Miniony sezon zakończył z dorobkiem 34 spotkań, dziewięciu bramek i trzech asyst. W przeszłości 27-letni skrzydłowy miał też krótkie epizody w Lechu Poznań (19 meczów, 1 bramka) i Polonii Warszawa (15 meczów, 3 bramki).

Na antenie Radia Wrocław Żelem zdradził też, że kontrakty ze Śląskiem przedłużyli Krzysztof Ostrowski, Michał Bartkowiak i Konrad Kaczmarek.

Śląsk przygotowania do sezonu 2015/16 wznowi 23 czerwca. Pierwsze spotkanie o stawkę rozegra już 2 lipca. Wtedy startuje bowiem pierwsza runda eliminacji do Ligi Europy. Rywala w europejskich pucharach Śląsk pozna 22 czerwca.

Więcej o: