Sport.pl

Śląsk poważnie osłabiony na początku eliminacji Ligi Europy? Nie zgłosił większości ofensywnych piłkarzy

Śląsk zgłosił listę zawodników na nowy sezon ekstraklasy i do pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy. Zabrakło na niej na niej większości ofensywnych piłkarzy, m.in. napastników Marco Paixao, Milosa Lacnego i Andrei Ciolacu, a także nowego gracza Jacka Kiełba. Termin na uzupełnienie kadry mija 22 czerwca.
Znajdź nas na Facebooku | Ćwierkamy też na Twitterze


Zgodnie z wymogami UEFA kluby startujące w europejskich rozgrywkach muszą przekazać pełną listę zawodników do 22 czerwca, czyli już 15 dni po zakończeniu sezonu 2014/15. Aby spełnić wymogi europejskiej federacji, piłkarze muszą być najpierw zatwierdzeni do rozgrywek w krajowej lidze. Śląsk i Jagiellonia dokonały już zgłoszeń. Kto znalazł się na liście wrocławskiego klubu?

Największym zaskoczeniem jest brak na liście nowego pomocnika Śląska Jacka Kiełba. Piłkarz za porozumieniem stron rozwiązał swoją umowę z Koroną Kielce (formalnie kontrakt wygasał 30 czerwca) i już teraz mógł związać się ze Śląskiem. Jednak ze względu na pewne formalności wrocławski klub nie zgłosił jeszcze piłkarza do gry, a czasu do skompletowania kadry na pierwszą rundę eliminacji do Ligi Europy jest coraz mniej. Ostateczny termin upływa 22 czerwca o północy.

- Działamy, aby Jacek Kiełb był zgłoszony do I rundy, choć czasu na załatwienie wszelkich formalności jest bardzo mało - informuje Michał Mazur, rzecznik prasowy Śląska.

Na liście zawodników nie ma też napastnika Marco Paixao, co może oznaczać, że szanse na jego pozostanie we Wrocławiu na kolejny sezon są już minimalne. Zawodnik otrzymał od Śląska propozycję nowej umowy, ale jeszcze na nią nie odpowiedział. Z kolei greckie media poinformowały niedawno, że Portugalczyk znalazł się na liście życzeń tegorocznego beniaminka tamtejszej ekstraklasy - Iraklisu Saloniki.

Na liście zgłoszonych do ekstraklasy nie ma też Juana Calahorro i Milosa Lacnego. Obu piłkarzom 30 czerwca również kończą się kontrakty i wkrótce raczej opuszczą Śląsk. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu dostali też Bartosz Machaj i Andrei Ciolacu.

Niespodzianką jest za to nieobecność Karola Angielskiego. Napastnik był w minionym sezonie jednym z tych młodych piłkarzy, którzy dostali więcej okazji do gry od trenera Pawłowskiego. Sam szkoleniowiec wielokrotnie powtarzał, że to gracz z potencjałem - przyszłość Śląska. Kontrakt Angielskiego dobiega końca tego lata, ale w jego umowie obowiązuje zapis o możliwym przedłużeniu go o kolejne dwa sezony.

Póki co kadra Śląska wygląda zatem bardzo słabo - zwłaszcza w ofensywie. Dla porównania inny polski przedstawiciel w eliminacjach do Ligi Europy - Jagiellonia Białystok zdołała już w pierwszej turze zgłosić nowych piłkarzy: Piotra Grzelczaka, Łukasza Sekulskiego i Konstantina Vassiljeva.

Ligowy sezon w tym roku startuje 17 lipca. Śląsk pierwszy mecz rozegra u siebie. Rywalem będzie wicemistrz kraju Legia Warszawa. Dwa tygodnie wcześniej, 2 lipca, wrocławianie zagrają pierwszy mecz eliminacyjny do Ligi Europy. Rywala Śląsk pozna 22 czerwca.

Lista piłkarzy zgłoszonych przez Śląsk:

Jakub Wrąbel, Mateusz Abramowicz, Mariusz Pawełek, Flavio Paixao, Dudu Paraiba, Krzysztof Ostrowski, Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Szymon Przystalski, Paweł Zieliński, Tom Hateley, Tomasz Hołota, Maciej Pałaszewski, Kamil Dankowski, Mateusz Machaj, Michał Bartkowiak, Krzysztof Danielewicz, Mariusz Idzik, Konrad Kaczmarek, Robert Pich, Peter Grajciar.

Zdjęcie WKS Śląsk Wrocław - Frotka na rękę 21859 Zdjęcie WKS Śląsk Wrocław - Podkładka pod myszkę 21926 Zdjęcie WKS Śląsk Wrocław Szalik pasiak 22743
WKS Śląsk Wrocław - Frotka ... WKS Śląsk Wrocław - Podkład... WKS Śląsk Wrocław Szalik pa...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (2)
Śląsk poważnie osłabiony na początku eliminacji Ligi Europy? Nie zgłosił większości ofensywnych piłkarzy
Zaloguj się
  • strach_sie_bac

    Oceniono 13 razy 7

    Czyżby Śląsk zatrudnił byłą kierowniczkę drużyny z Legii? ;)

  • sztywny_pal_bzu

    Oceniono 15 razy 5

    Wybiórcza w swoim stylu szczuje na Śląsk Wrocław, to już robi się nudne ! Podpisz pismaku te bzdury własnym nazwiskiem !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX