Sport.pl

Konrad Kaczmarek na dłużej w Śląsku Wrocław

Kolejny zawodnik przedłużył swój kontrakt ze Śląskiem. Konrad Kaczmarek będzie występował w WKS-ie przynajmniej przez kolejny sezon.
Kaczmarek ma 24 lata i jest jednym z najbardziej uniwersalnych zawodników w drużynie Tadeusza Pawłowskiego. Pochodzący z Głogowa piłkarz przychodził do zespołu WKS-u w roli napastnika, ale w ciągu minionego sezonu udowodnił, że z równym powodzeniem radzi sobie na boku pomocy czy obrony. Kaczmarek stał się zawodnikiem wrocławskiego klubu we wrześniu ubiegłego roku, początkowo zasilając drużynę rezerw Śląska. Dobrą postawą na trzecioligowych boiskach (15 meczów i 9 goli) zapracował sobie jednak na awans do ekstraklasowego zespołu, w którego barwach zaliczył siedem występów. W ostatnim z nich przeciwko Lechowi Poznań doznał złamania piątej kości śródstopia i obecnie przechodzi rehabilitację.

- Przede mną jeszcze długa droga do powrotu do sprawności, ale na pewno lżej jest przejść leczenie, gdy jest się pewnym przyszłości - mówi 24-letni zawodnik. - Liczę, że w nowym sezonie po rehabilitacji wrócę do kadry Śląska i powalczę o miejsce na boiskach ekstraklasy. Tym przedłużeniem kontraktu klub daje mi sygnał, że na mnie liczy, i chcę odwdzięczyć się trenerom za ich zaufanie - dodaje Konrad Kaczmarek.

Nowa umowa Konrada Kaczmarka będzie obowiązywała do 30 czerwca 2016 roku. We właśnie podpisanym kontrakcie zawarta została klauzula możliwości jej przedłużenia o kolejne dwa sezony.

To trzeci zawodnik, który w ostatnim czasie przedłużył kontrakt ze Śląskiem. Wcześniej uczynili to Krzysztof Ostrowski i Michał Bartkowiak.

Więcej o: