NK Celje - Śląsk Wrocław: sędzia z Albanii poprowadzi pierwszy mecz w Słowenii

Sędzią pierwszego wyjazdowego meczu Śląska Wrocław w eliminacjach do Ligi Europy z NK Celje będzie albański arbiter Enea Jorgji.
UEFA wyznaczyła arbitrów prowadzących mecze I rundy eliminacji do Ligi Europy. Do pierwszego starcia Śląska Wrocław ze słoweńskim NK Celje wyznaczony został 30-letni Enea Jorgji z Albanii. Młodemu arbitrowi na liniach pomagać będą Denis Rexha oraz Rejdi Avdo.

Albańczyk, mimo młodego jak na sędziego wieku, jest już dość doświadczonym arbitrem. W najwyższej klasie rozgrywkowej swojego kraju gwiżdże od sześciu lat. Coraz częściej pojawia się również w rozgrywkach międzynarodowych, w których mecze zaczął prowadzić w 2011 roku. W ostatnim czasie gwizdał w spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy do lat 21, w którym San Marino uległo Gruzji 0:3.

Spotkanie pomiędzy NK Celje a Śląskiem Wrocław będzie czwartym w historii meczem Albańczyka w eliminacjach do Ligi Europy. Wcześniej Enea Jorgji był rozjemcą spotkań I rundy rozgrywek, w których mierzyły się ze sobą Twente Enschede z Santa Coloma FC (sezon 2012/2013, 6:0), FC Vaduz z FC Czichura Saczchere (2013/2014, 1:1) i FC Differdange 03 z Atlantasem Kłajpeda (2014/2015, 1:0).

Śląsk Wrocław pierwszy mecz z NK Celje rozegra na Słowenii w najbliższy czwartek 2 lipca. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.