Wrocławskie Konsorcjum Sportowe otwarte na negocjacje w sprawie piłkarskiego Śląska

Właściciele piłkarskiego Śląska z Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego gotowi są sprzedać swoje akcje klubu. Pod warunkiem że pojawi się wiarygodny inwestor.
Gmina Wrocław wystawia na sprzedaż 43,42 proc. swoich akcji Śląska. Większościowym właścicielem Śląska jest Wrocławskie Konsorcjum Sportowe, które ma 51 proc. akcji Śląska. Konsorcjum tworzą trzy firmy: Hasco Lek Stanisława Hana, PB Inter-System SA Marka Nowary oraz Invest Supra Rafała Holanowskiego. Niedawno podczas konferencji prasowej przedstawiciele WKS zapewniali, że Konsorcjum złoży ofertę i odkupi od gminy akcje Śląska. Czy tak się stanie?

- Jako właściciele Konsorcjum chcemy dokładnie zapoznać się z memorandum wystawionym przez gminę Wrocław w sprawie sprzedaży pakietu akcji piłkarskiego Śląska. Na razie nie znamy treści memorandum, dlatego też nie mamy wspólnego stanowiska w tej kwestii - podkreśla Marek Nowara, współwłaściciel Konsorcjum.

Równocześnie Nowara podkreśla, że Konsorcjum rozważa każdy scenariusz. Łącznie z tym, że samo może odsprzedać swoich 51 proc. akcji Śląska. W jakiej sytuacji?

- Konsorcjum nie uzurpuje sobie pozycji monopolisty w Śląsku - zaznacza Nowara. - Dlatego zapraszamy każdego biznesmena, który chciałby budować z nami silny Śląsk. Nie wykluczamy też innego scenariusza. Jeżeli pojawi się wiarygodny, bogaty inwestor, który przedstawi realny plan finansowania Śląska, to jako właściciele Konsorcjum jesteśmy gotowi odsprzedać mu swoje akcje.

Zainteresowanie Śląskiem wykazywali dwaj biznesmeni: Andrzej Kuchar oraz Grzegorz Ślak. Kuchar twierdzi, że rozważy odkupienie Śląska, jeśli będzie można przejąć większościowy pakiet akcji. Z kolei Ślak chce kupić ponad 90 proc. akcji Śląska, jednak zastrzega, że o tej transakcji zamierza rozmawiać tylko i wyłącznie z przedstawicielami miasta, przede wszystkim z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem. Odrzuca możliwość negocjacji z Wrocławskim Konsorcjum Sportowym.

Czy istnieje możliwość, że Konsorcjum odsprzeda 51 proc. akcji Śląska Grzegorzowi Ślakowi?

Nowara: - Po informacjach medialnych, że kupnem całego klubu zainteresowany jest pan Grzegorz Ślak, przesłaliśmy mu zaproszenie do rozmów. Jeżeli przedstawiłby poważną ofertę, bylibyśmy gotowi do rozmów o odsprzedaży akcji Śląska. Ale pan Ślak zachował się bardzo dziwnie i wcale nie odpowiedział na nasze zaproszenie. To niepoważne, kiedy biznesmen chce kupić jakąś spółkę, a nie zamierza spotkać się w tej sprawie z większościowymi akcjonariuszami tej spółki.