Holender sędzią w rewanżu Śląsk - IFK Goeteborg w Lidze Europy

Poznaliśmy arbitra, który poprowadzi drugie spotkanie Śląska Wrocław z IFK Goeteborg. W czwartkowym rewanżu sędziować będzie Holender Serdar Gezubuyuk
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Gezubuyuk jest 29-letnim sędzią piłkarskim pochodzącym z holenderskiego miasta Haarlem. Zawody na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek prowadzi od roku 2010, a od roku 2012 jest oficjalnie sędzia międzynarodowym. Poza rozgrywkami Eredivisie sędzia z kraju tulipanów prowadził już mecze reprezentacji narodowych (w tym spotkanie eliminacji do mistrzostw świata pomiędzy Maltą i Włochami; 0:2), a także starcia w europejskich pucharach.

W klubowych rozgrywkach kontynentalnych Serdar Gezubuyuk był rozjemcą jednego meczu eliminacji do Ligi Mistrzów, w którym norweskie Stromsgodset IF uległo 0:1 rumuńskiej Steaule Bukareszt. W Lidze Europy Holender gwizdał już pięciokrotnie - ostatnio w fazie grupowej zeszłorocznych zmagań, gdy mierzyły się ze sobą austriacki Red Bull Salzburg z chorwackim Dinamem Zagrzeb (4:2). Na koncie spotkań prowadzonych przez pana Gezubuyuka jest również finał młodzieżowej Ligi Mistrzów, w którym Szachtar Donieck uległ Chelsea FC 2:3.

Rewanż IFK Goeteborg - Śląsk Wrocław w czwartek o godz. 19.