Pomocnik Górnika Erik Grendel: Liczę, że przełamiemy się w meczu ze Śląskiem

Śląsk w ramach 9. kolejki ekstraklasa gra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Spotkanie dziś o godz. 18.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

Gdy obie drużyny spotkały się ze sobą w ubiegłym sezonie, wówczas mówiono o słowackim pojedynku. W ekipie Śląska grało wtedy trzech piłkarzy tej narodowości: Robert Pich, Peter Grajciar i Milos Lacny. Z kolei w zespole Górnika słowacką część składu reprezentowali Erik Grendel, Roman Gergel i Robert Jeż.

W dzisiejszym meczu tego podtekstu już zabraknie, bo wrocławską drużynę opuściło tego lata dwóch Słowaków. Kontrakt Lacnego wygasł, a klub z Oporowskiej nie zdecydował się zaproponować napastnikowi nowej umowy. Z kolei Robert Pich tuż przed końcem okna transferowego został sprzedany do niemieckiego 1. FC Kaiserslautern. W nowym sezonie zgadza się za to liczba Słowaków w Górniku. W zespole z Zabrza nadal grają Grendel, Gergel i Jeż.

O zbliżającym się meczu ze Śląskiem i słowackim pojedynku mówi pomocnik Górnika Erik Grendel: - Teraz w Śląsku gra tylko jeden nasz krajan, Peter Grajciar. Wcześniej bardzo dobrze spisywał się Robert Pich, który gra teraz w 1.FC Kaiserslautern. Będzie to kolejny bardzo trudny mecz, ale damy radę - przyznaje piłkarz.

Górnik w minionej kolejce przegrał w Wielkich Derbach Śląska z Ruchem Chorzów 0:1. - Na pewno ta porażka bolała mocno, ale powoli staram się o niej zapominać. Dla nas, ale także dla naszych kibiców było to trudne do zaakceptowania. To miał być szczęśliwy dzień dla naszych kibiców, chcieliśmy dać im radość, ale tak się nie stało. Ile można przegrywać meczów różnicą jednej bramki. Na pewno nie byliśmy w tym sezonie gorsi od Ruchu, innych drużyn, ale przegrywaliśmy. To na pewno się skończy, ta zła seria zostanie przez nas przerwana - przekonuje Grendel.