Śląsk - Lech 1:1. Tadeusz Pawłowski: To pierwszy krok w dobrym kierunku

W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Po strzeleniu bramki mieliśmy dobre momenty i wtedy powinniśmy podwyższyć wynik - mówił po spotkaniu z Lechem Poznań trener Śląska Tadeusz Pawłowski.
Śląsk zremisował u siebie z Lechem 1:1. Bramkę dla wrocławian zdobył w pierwszej połowie Flavio Paixao. Wyrównał w drugiej części meczu Maciej Gajos.

Spotkanie podsumował szkoleniowiec Śląska Tadeusz Pawłowski: - Moim zdaniem to był dobry mecz z obu stron. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Po strzeleniu bramki mieliśmy dobre momenty i wtedy powinniśmy podwyższyć wynik. Byłoby "po meczu". W drugiej połówce Lech pokazał klasę. Nie przez przypadek są przecież mistrzem Polski. Grał dobrze i zdominował nas w drugich 45 minutach.

- Cieszę się, że zagraliśmy jak prawdziwy zespół. Było więcej ciekawych, szybkich akcji. Jak dojdzie do tego więcej wiary w siebie, to będzie naprawdę dobrze. Wyszliśmy ustawieniem, które jest moim autorskim pomysłem. Długo po odejściu Picha szukaliśmy optymalnego ustawienia w ofensywie. To był pierwszy krok w dobrym kierunku i trzeba to powtórzyć.

- Przed spotkaniem przeprowadziliśmy w drużynie dużo rozmów indywidualnych. Powiedziałem zawodnikom, że potrzebujemy osobowości na boisku, kogoś kto poderwie zespół, nada ton w grze. Powoli zaczyna się to udawać. Przed meczem zrobiliśmy też tak emocjonalną odprawę, że... sam tak się nakręciłem, że miałem ochotę zagrać na murawie.

- Chyba najlepszy mecz w Śląsku rozegrał Marcel Gecov. Cieszę się z tego, bo wiem, jak dużo on może nam dać na boisku. Potrafi utrzymać się przy piłce, dużo biega. Dziś to pokazywał, ale umie jeszcze więcej i mam nadzieję, że będzie to udowadniać w kolejnych spotkaniach.

- Niedługo czeka nas przerwa na mecze reprezentacji i to dla nas dobrze. Mamy krótka kadrę i przyda nam się troszkę czasu. Jest dużo spotkań i przerwa może nam dobrze zrobić, będziemy mogli dopracować nasz styl gry.