Sport.pl

Trener Śląska Romuald Szukiełowicz o powrocie Roberta Picha: Od przybytku głowa nie boli

To bardzo pozytywna wiadomość. Robert potrafi grać w piłkę i jest postacią bardzo lubianą przez drużynę. To bardzo ważne, bo mamy świetnie zintegrowany zespół, do którego dołącza zawodnik mający ciągle ważne miejsce w szatni - mówi szkoleniowiec Śląska Romuald Szukiełowicz.
Robert Pich znów będzie reprezentował barwy Śląska. Wrocławski klub wypożyczył Słowaka z niemieckiego 1. FC Kaiserslautern do końca sezonu, ale niewykluczone, że piłkarz pozostanie przy Oporowskiej na dłużej. W umowie pomiędzy Śląskiem a Kaiserslautern uwzględniono opcję transferu definitywnego.

O powrocie Picha do Wrocławia mówi trener Śląska Romuald Szukiełowicz: - To bardzo pozytywna wiadomość. Robert potrafi grać w piłkę i jest postacią bardzo lubianą przez drużynę. To bardzo ważne, bo mamy świetnie zintegrowany zespół, do którego dołącza zawodnik mający ciągle ważne miejsce w szatni. Od przybytku głowa nie boli. Dzięki temu wypożyczeniu mamy większy wachlarz zagrań w ofensywie. Teraz mamy konkurencję nie tylko w formacji obronnej i środku pola, ale też na skrzydłach. Robert wyrobił sobie wcześniej w Śląsku bardzo dobrą markę.

Szkoleniowiec wrocławian pytany o przygotowanie Picha do rundy wiosennej wyjaśnia: - Na początku może mieć pewien problem, jeśli chodzi o rytm meczowy. Pamiętajmy jednak, że Robert wraca do drużyny, która nie jest bardzo zmieniona. Przez dwa lata wypracował z tymi chłopcami porozumienie, odruchy i zachowania na murawie. To szybko wróci. Nie boję się też o jego przygotowanie fizyczne. W Niemczech trenuje się zdecydowanie ciężej niż w Polsce, więc jestem spokojny i tak samo mogą być spokojni kibice.

Pierwszy mecz o punkty Śląsk rozegra już w piątek u siebie. Rywalem wrocławian będzie Wisłą Kraków. Początek meczu o godz. 20.30

Więcej o: