Sport.pl

Peter Grajciar: Robert Pich będzie dużym wzmocnieniem Śląska Wrocław

- Myślę, że bramki i asysty Roberta Picha poprawią naszą pozycję w tabeli - uważa Peter Grajciar, pomocnik Śląska Wrocław.
Po nieudanym podboju 2. Bundesligi, po ledwie kilku miesiącach Robert Pich wrócił do Śląska. Wrocławianie wypożyczyli Słowaka z Kaiserslautern do końca sezonu, ale zagwarantowali sobie także prawo pierwokupu 27-letniego skrzydłowego.

- Z Robertem jesteśmy w codziennym kontakcie. Kilka tygodni wcześniej pisał mi, że w Niemczech nie dostaje wielu szans i chciałby wrócić do Śląska. Na początku lutego mówił, że istnieje taka możliwość i jego menedżer rozmawia z klubem. O tym, że na 100 procent przyjeżdża do Wrocławia dowiedziałem się w poniedziałek po południu - mówi Peter Grajciar.

32-letni pomocnik nie ma wątpliwości, że Pich będzie dużym wzmocnieniem drużyny. - Na lewej stronie zwiększa się rywalizacja. Myślę, że bramki i asysty Roberta poprawią naszą pozycję w tabeli. Wrócimy na miejsce, na którym Śląsk ma być i pójdziemy w górę.

Rundę wiosenną piłkarze Śląska rozpoczną w piątek, meczem z Wisłą Kraków (początek godz. 20.30). - Na treningach widać chęć do gry. Zimą wszyscy zawodnicy... jak to powiedzieć, żeby nie przekląć... ciężko pracowali. Może nasze sparingi nie były atrakcyjne, ale pokazywaliśmy w nich nasze zaangażowanie. Po przyjściu Roberta nastawienie jest bardzo pozytywne. Chcemy wykorzystać to w piątek i ruszyć w górę tabeli - do pierwszej ósemki - zapowiada Grajciar.

Przypomnijmy, że po 21 kolejkach wrocławianie zajmują 14. miejsce w tabeli ekstraklasy, tuż nad strefą spadkową. Do pierwszej ósemki, dającej przepustkę do grupy mistrzowskiej tracą jednak tylko trzy punkty.

Więcej o: