Śląsk - Ruch. Kamil Mazek: Dla wrocławian punkty są teraz jak tlen

- Wszyscy wiemy jaka jest atmosfera w Śląsku. Oni walczą o każdy punkt, bo dla nich jest to jak tlen - mówi przed dzisiejszym meczem skrzydłowy Ruchu Chorzów Kamil Mazek.
Śląsk podejmuje dziś Ruch Chorzów. Pierwsze, jesienne spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Niebieskich" 1:0. Zwycięską bramkę zdobył wówczas napastnik Mariusz Stępiński. Wynik mógł być w jeszcze wyższy, ale rzutu karnego w ostatniej minucie meczu nie wykorzystał Patryk Lipski. W miniony weekend chorzowianie przegrali u siebie z Lechem Poznań 1:3.

- Nie tylko z Lechem, ale także w meczach z Pogonią czy Cracovią pokazaliśmy na boisku dobrą formę. Chcemy to podtrzymać w meczu ze Śląskiem i tym razem przełożyć to na wynik na boisku. Musimy zdobyć trzy punkty, które pomogą nam w osiągnięciu naszego celu, czyli górnej ósemki. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji jak w meczu z Lechem, kiedy straciliśmy bramki. Nie możemy zostawiać przeciwnikowi zbyt wiele miejsca na boisku. Wyciągnęliśmy wnioski z tej porażki - mówi piłkarz Ruchu Kamil Mazek na łamach oficjalnej strony klubu z Górnego Śląska.

Utalentowany pomocnik "Niebieskich" zwraca uwagę na nowego trenera Śląska Mariusza Rumaka, który niedawno zmienił na tym stanowisku Romualda Szukiełowicza.

- Zawsze jest efekt nowej miotły, ale mam nadzieję, że tym razem on nie zadziała. Wszyscy wiemy jaka jest atmosfera w Śląsku. Oni walczą o każdy punkt, bo dla nich jest to jak tlen, ale my też ich potrzebujemy, więc każda drużyna będzie walczyć o swoje. Zapowiada się trudne spotkanie - kończy 21-latek.

Mecz Śląsk - Ruch dziś o godz. 18. Relacja na żywo na wroclaw.sport.pl

Więcej o: