Sport.pl

Trener Śląska Mariusz Rumak: Chciałbym, żeby Grajciar został w klubie

Śląsk w przedostatniej kolejce sezonu zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1.
Spotkanie podsumował szkoleniowiec wrocławian Mariusz Rumak: - Mieliśmy swój plan taktyczny w pierwszej połowie. Obawiałem się jednak, że nie poświeciliśmy za dużo czasu, by go przećwiczyć. Natomiast dwie okazje udało nam się stworzyć - Bence Mervo i Robert Pich wyszli sam na sam z bramkarzem. Wisła to jednak dobry zespół, który też miał swoje sytuacje. Po stracie bramki zmieniliśmy system i skończyło się 1:1.

Trener Śląska odniósł się również do zmiany bramkarza na mecz z Wisłą. Między słupkami stanął bowiem ostatnio rezerwowy Mariusz Pawełek, z kolei Mateusz Abramowicz nie znalazł się nawet w meczowej kadrze. - Nie było dziś z nami Abramowicza, bo taką podjąłem decyzję. Mariusz Pawełek ciężko pracował na treningach. Obronił dziś tyle sytuacji, co pokazało, że zasłużył, aby dziś zagrać - tłumaczył Rumak.

Szkoleniowiec zdradził również, że chce zatrzymać w klubie słowackiego pomocnika Petera Grajciara, któremu za miesiąc kończy się umowa ze Śląskiem. Zawodnik we wtorek w Krakowie zdobył bramkę na wagę remisu: - Chciałbym, żeby Peter Grajciar został w klubie i nie chodzi tylko o dzisiejszy mecz.

Więcej o: