Peter Grajciar o nowym bramkarzu Śląska: Ma kapitalne warunki fizyczne

- Znam Lubosa Kamenara ze wspólnej gry w Sparcie Praga. To bramkarz o kapitalnych warunkach fizycznych. Bardzo szybki na linii i dobry na przedpolu - komplementuje nowego kolegę z zespołu Peter Grajciar, pomocnik Śląska.
28-letni Kamenar w piątek podpisał dwuletnią umowę ze Śląskiem. W poprzednim sezonie reprezentował barwy czwartej drużyny słowackiej ekstraklasy Spartaka Trnawa. Wcześniej występował też m.in. we francuskim FC Nantes, tureckim Sivasspor i węgierskim Gyor ETO FC. W sezonie 2011/12 grał wspólnie z Grajciarem w czeskiej Sparcie Praga.

- To był bardzo zdolny bramkarz. Wyjechał w młodym wieku do zagranicznych klubów. Nabrał doświadczenia. Na pewno nam pomoże w walce o jak najwyższe cele. W Śląsku nie będzie miał jednak łatwo, bo to klub z dobrymi bramkarzami. Jest Mariusz Pawełek i Kuba Wrąbel, ale rywalizacja zawsze pomaga - komentuje Peter Grajciar. - Cieszę się, że słowacka kolonia w Śląsku się rozwija. Wiem, że we Wrocławiu kibice wspominają na tej pozycji Mariana Kelemena. Niestety, nigdy nie miałem okazji z nim występować w jednej drużynie. Lubosa za to znam i cieszę się, że znów zagramy w jednym zespole, bo to naprawdę dobry bramkarz - kończy Słowak.