Sport.pl

Transfery. Były bramkarz Śląska Rafał Gikiewicz zmienia klub. Zagra w 1. Bundeslidze!

Były golkiper Śląska Rafał Gikiewicz przeszedł z drugoligowego Eintrachtu Brunszwik do tegorocznego beniaminka 1. Bundesligi, SC Freiburg.
- W ciągu ostatnich dwóch lat w Eintrachcie Brunszwik Rafał prezentował wysoki poziom. W ten sposób zwiększyliśmy rywalizację w naszej drużynie na pozycji bramkarza, bo polski bramkarz będzie konkurował z Alexandrem Schwolowem i Patricem Klandtem. Wierzymy, że ta konkurencja dobrze wpłynie na naszą postawę w Bundeslidze - mówi dyrektor sportowy SC Freiburg Klemens Hartenbach.

Gikiewicz na niemieckich boiskach występuje od 2014 roku. Dotychczas bronił barw Eintrachtu Brunszwik grającego w 2. Bundeslidze. Gikiewicz szybko przebił się do pierwszej "jedenastki" i został ulubieńcem tamtejszych kibiców. Przez fanów z Brunszwiku dwukrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem sezonu. Po rozgrywkach 2015/16 Polaka docenił również magazyn "Kicker", wybierając go do grona najlepszych zawodników sezonu. Kilka tygodni temu Gikiewicz był łączony z Werderem Brema, ale ostatecznie transferów na północ Niemiec nie doszedł do skutku.

Przypomnijmy, że w latach 2011-2014 Gikiewicz był zawodnikiem Śląska. Z wrocławskim zespołem wywalczył mistrzostwo i Superpuchar Polski. Z klubem z Oporowskiej rozstał się przed końcem umowy za porozumieniem stron.

Nowy klub Gikiewicza SC Freiburg nie poinformował o wysokości transferu ani też o długości kontraktu podpisanego z polskim bramkarzem.

Więcej o: