Sport.pl

Zagraniczny biznes sonduje Śląsk: Czy zdecyduje się zainwestować we wrocławski klub?

Władze Wrocławia przyznają, że co najmniej siedmiu inwestorów zainteresowanych jest kupnem piłkarskiego Śląska. Ale czy zainteresowanie przełoży się na konkretną transakcję?
O potencjalnych inwestorach, którzy sondują możliwość odkupienia piłkarskiego Śląska, mówił kilka dni temu ogólnie i dyplomatycznie prezydent Rafał Dutkiewicz. Podczas Tweetupu, czyli spotkania użytkowników Twittera, prezydent Wrocławia przyznał, że wśród zainteresowanych klubem jest przede wszystkim kapitał zagraniczny, między innymi amerykański. Dodał, że dziś można mówić o ofertach siedmiu kontrahentów, których najczęściej reprezentują renomowane polskie kancelarie prawne.

Wszelkie pozostałe informacje są na tym etapie tajemnicą.

"Wyborczej" udało się ustalić, że wśród inwestorów zainteresowanych Śląskiem na pewno jest biznesmen belgijski, którego reprezentuje jedna z warszawskich kancelarii. Poza tym - o czym pisaliśmy kilka dni temu - we Wrocławiu przebywał Thomas von Heesen, były świetny piłkarz, trener m.in. Lechii Gdańsk i doradca niemieckich biznesmenów. Jeszcze niedawno von Heesen był doradcą Franza Josefa Wernzego, większościowego właściciela Lechii, który kupił klub z Gdańska od Andrzeja Kuchara, wrocławskiego biznesmena. Ale panowie już ze sobą nie współpracują i teraz von Heesen reprezentuje inny kapitał.

We Wrocławiu Niemiec wraz z Jackiem Masiotą, członkiem rady nadzorczej Śląska, oglądał obiekty Śląska oraz Stadion Miejski. Poza tym panowie przypatrywali się fragmentowi treningu piłkarzy.

Oczywiście na razie nie wiadomo, kto z potencjalnych zainteresowanych złoży ofertę kupna Śląska. Wiadomo, że miasto w pierwszych tygodniach 2017 roku ogłosi przetarg na kupno akcji Śląska. Wiadomo, że zaoferowany zostanie pakiet praktycznie 100 proc. akcji piłkarskiej spółki. Oprócz 55 proc. akcji należących do gminy w grę wchodzi także około 45 proc. akcji Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego.

Nie jest jednak tajemnicą, że władze miasta chcą uzyskać od nowego właściciela pewne gwarancje - przede wszystkim, że będzie finansował klub, że nie zmieni nazwy zespołu, a mecze będą rozgrywane na Stadionie Miejskim. Za transakcję odpowiedzialni są przede wszystkim dwaj nowi przedstawiciele rady nadzorczej spółki - wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj oraz wspominany już Jacek Masiota.

Zdjęcie Lanki UMBRO EXTREMIS 3 HG JNR 81002UDJX Zdjęcie LANKI UMBRO GEO FLARE CLUB HG 80897UCN3 Zdjęcie Lanki UMBRO TURBINA 80412-YV2
Lanki UMBRO EXTREMIS 3 HG J... LANKI UMBRO GEO FLARE CLUB ... Lanki UMBRO TURBINA 80412-YV2
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: