Słaby Śląsk przegrał z Arką. Wrocławianie przerwę zimową spędzą w grupie spadkowej

DAWID ANTECKI
18.12.2016 , aktualizacja: 18.12.2016 21:19
A A A
Śląsk - Arka 0:2

Śląsk - Arka 0:2 (MIECZYSŁAW MICHALAK)

Śląsk przegrał we Wrocławiu z Arką Gdynia 0:2 i zimową przerwę spędzi w grupie spadkowej. W czasie meczu kibole Śląska próbowali zaatakować tych z Arki. Interweniowała policja.
- Wygrać z Arką, dobrze przepracować okres przygotowawczy w pełnym składzie i udanie rozpocząć wiosnę. To kluczowe zadania na dziś i stać nas na to - mówił przed meczem z Arką szkoleniowiec Śląska Mariusz Rumak.

Piłkarze Śląska chcieli przede wszystkim przełamać kiepską serię czterech kolejnych meczów bez zwycięstwa. Ale nic z tego. Śląsk niemal przez całą rundę miał spore problemy z organizacją gry w obronie, utrzymywaniem się przy piłce, a przede wszystkim ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych i ich wykorzystywaniem. Tak było i tym razem. Arka zdominowała Śląsk od pierwszych minut i przeważała przez niemal całe spotkanie.

Przy pierwszej bramce napastnik Arki Rafał Siemaszko wyprzedził Mariusza Pawełka i strzałem głową trafił do siatki. Przy drugim trafieniu Pawełek tak nieporadnie wypiąstkował piłkę, że ta spadła przed obrońcę Michała Marcjanika, który sprytnie przelobował graczy Śląska i trafił do siatki.

Podopiecznym Mariusza Rumaka gra przeciwko Arce kompletnie się nie kleiła. Jak słabo wychodziło Śląskowi rozgrywanie piłki, najlepiej świadczyła sytuacja pod koniec pierwszej połowy, gdy z piłką na połowę rywala zawędrował stoper Piotr Celeban i nerwowo nawoływał kolegów do wyjścia na pozycję i przejęcia piłki. Ostatecznie musiał zdecydować się na dalekie podanie w kierunku Bilińskiego. I ten sposób Śląsk stracił piłkę - nie pierwszy i nie ostatni raz w tym spotkaniu.

Pierwszą składną akcję, zakończoną strzałem, wrocławianie przeprowadzili dopiero po 30 minutach gry! Skrzydłowy Mario Engels znalazł lukę między dwoma defensorami gdynian i zagrał na 11. metr do Kamila Bilińskiego, ale jego strzał zdołał przyblokować jeden z rywali. Z dystansu strzelać próbowali jeszcze Alvarinho i Adam Kokoszka, ale z uderzeniami obu radził sobie bramkarz Arki Konrad Jałocha.

Dla Śląska to była już ósma porażka w tym sezonie, piąta na własnym stadionie. Drużyna trenera Rumaka świąteczną przerwę rozpoczyna w poniedziałek. Do treningów wrocławianie wrócą 4 stycznia.

Śląsk - Arka 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 - Siemaszko (57.), 0:2 - Marcjanik (60.)

Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeban, Dvali, Pawelec - Kokoszka, Stjepanović - Engels, Morioka, Alvarinho (67. Mervo) - Biliński

Arka: Jałocha - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak - da Silva, Łukasiewicz, Sambea, Wojowski (85. Błąd) - Hofbauer (78. Szwoch) - Siemaszko (90. Stolc)