Sport.pl

Łudziński blisko Śląska Wrocław

Piłka nożna. Śląsk jest coraz bliżej porozumienia z Ruchem Chorzów w sprawie definitywnego przejścia Przemysława Łudzińskiego do klubu z Wrocławia.
- Wszystko powinno się rozstrzygnąć na początku tygodnia - tłumaczy Antoni Kordos, prezes Śląska, który w piątek spotkał się z Mirosławem Mosórem, dyrektorem Ruchu Chorzów. - Mogę powiedzieć, że wstępnie doszliśmy do porozumienia i wszystko wskazuje, że Przemek Łudziński nadal będzie grał w Śląsku - dodaje prezes wrocławskiego klubu.

Łudziński był wypożyczony do Śląska z Ruchu tylko do końca roku. Ponieważ napastnik spisywał się rewelacyjnie i okazał się najlepszym strzelcem zespołu (osiem goli), wrocławianie chcą go ściągnąć na stałe na Oporowską. Zawodnik ma w kontrakcie wpisaną kwotę odstępnego 500 tysięcy, ale Śląsk nie chce wyłożyć takich pieniędzy. Stąd negocjacje z Ruchem.

- Ile będziemy musieli zapłacić? Wszyscy dziennikarze mnie o to pytają, ale dopóki umowa i kontrakt nie będą podpisane, nie mogę tego zdradzić. Później będziemy mogli już oficjalnie ujawnić, ile zapłaciliśmy za Łudzińskiego - kończy prezes Śląska.