Sport.pl

Radni PO podzieleni w sprawie fuzji Śląska

Po spotkaniu z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, radni miejscy PO wciąż nie wiedzą, czy zagłosują za fuzją piłkarskiego Śląska z Groclinem. Chcą spotkać się z biznesmenem Zbigniewem Drzymałą. Mają przy tym mnóstwo nowych pomysłów. - Można by zatrudnić kogoś tak znanego, jak zwolniony niedawno szkoleniowiec Chelsea Avram Grant - mówi jeden z nich.
Dutkiewicz musi szukać wsparcia u radnych Platformy Obywatelskiej lub Prawa i Sprawiedliwości, bo jego klub w radzie - choć największy - nie wystarczy do przyjęcia fuzji. Wprawdzie w piątek poparcie dla połączenia drużyn piłkarskich zadeklarowała dwójka radnych SLD, to do większości wciąż brakuje jednego głosu. Na 37 radnych - klub prezydenta ma 16, PO - 13, PiS - 5, lewica - 2, jeden radny jest niezrzeszony.

W czwartek wieczorem z Platformą prezydent Rafał Dutkiewicz rozmawiał prawie dwie godziny. Radni wyszli ze spotkania nieprzekonani. Z naszych informacji wynika, że klub podzielił się w sprawie fuzji. Co budzi wątpliwości części Platformy?

* przejęcie przez gminę Wrocław wybudowanego przez Drzymałę w Grodzisku kompleksu sportowego. Radni PO uważają, że na tej transakcji interes zrobi tylko Drzymała, który pozbędzie się obiektu. A po co miastu nieruchomości w Grodzisku? - pytają. Wiemy, że Rafał Dutkiewicz obiecał przedstawić wycenę budynków;

* radni chcą wiedzieć, czy obecny trener Śląska Ryszard Tarasiewicz pozostanie w klubie. Część z nich zdecydowanie się tego domaga.

Radny Michał Bobowiec: - Pan Tarasiewicz jest emocjonalnie związany ze Śląskiem i mając zespół ze słabszym składem niż Arka Gdynia zajął wyższe miejsce w tabeli, dlatego powinno się podpisać z nim kontrakt. Jeśli jednak Śląsk ma walczyć o mistrzostwo Polski, a w przyszłości o Ligę Mistrzów, to powinno się pomyśleć o znanym trenerze z najsilniejszej ligi, takiej jak angielska, włoska, czy hiszpańska. Przecież to Leo Beenhakker jako pierwszy wprowadził naszą reprezentację do finałów Mistrzostw Europy. Przykładowo, można zatrudnić kogoś tak znanego, jak zwolniony niedawno szkoleniowiec Chelsea Avram Grant, przy którym uczyłby się Tarasiewicz.

* którzy zawodnicy Śląska pozostaną w nowym sezonie i czy obecne gwiazdy Groclinu przejdą do Wrocławia - bo jeśli nie, to wartość klubu Drzymały będzie mniejsza;

* chcą także spotkać się z właścicielem Groclinu, aby porozmawiać z nim przede wszystkim o wartości i kosztach utrzymania obiektów w Grodzisku. Platforma chce się spotkać z biznesmenem bez udziału prezydenta Dutkiewicza.

Rzecznik prezydenta Marcin Garcarz wyjaśnił, że już wcześniej pytał Drzymałę o możliwość spotkania z radnymi;

W poniedziałek z prezydentem Dutkiewiczem spotkają się radni PiS-u. Piotr Babiarz, szef klubu radnych: - Chcemy poznać szczegóły tego przedsięwzięcia, bo docierają do nas sprzeczne informacje.

Radni PO i PiS-u dodają, że ostateczne stanowisko w sprawie fuzji zostanie ogłoszone dzień przed sesją rady miasta, która odbędzie się 12 czerwca. Jeśli do fuzji nie dojdzie Śląsk i Groclin zagrają w ekstraklasie jako dwie różne drużyny, a Drzymała i tak przeniesie piłkarski biznes z Grodziska i zainwestuje w innym dużym mieście.