Paluszek dyrektorem sportowym Śląska

Piłka nożna. W czwartek podczas specjalnej konferencji prasowej zostanie przedstawiony nowy dyrektor sportowy Śląska Wrocław. Nie będzie to żaden znany były piłkarz Śląska ani specjalista sprowadzony z Niemiec tylko Krzysztof Paluszek, który już w klubie pracuje.
O tym, że w Śląsku stworzone zostanie stanowisko dyrektora sportowego, rada nadzorcza spółki zdecydowała na swoim posiedzeniu tydzień temu. Taka osoba ma być w klubie odpowiedzialna za dokonywanie transferów i nadzorowanie pionu szkoleniowego drużyny. Dyrektor ma współpracować z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem i jednocześnie odciążyć go od rozmów transferowych, a przy okazji przyglądać się jego pracy. W strukturze klubowej dyrektor sportowy ma być formalnie niezależny do szkoleniowca zespołu - bezpośrednio będzie podlegał zarządowi, a przede wszystkim prezesowi Piotrowi Waśniewskiemu.

Przewodniczący rady nadzorczej Śląska Józef Birka w minionym tygodniu mówił w "Przeglądzie Sportowym": "Rozważaliśmy możliwość zatrudnienia fachowca z Niemiec, ale spróbujemy problem rozwiązać inaczej. Postawimy na kogoś związanego w przeszłości ze Śląskiem".

Po tych słowach na giełdzie ewentualnych kandydatów pojawiły się nazwiska byłych piłkarzy wrocławskiego klubu: Janusza Kudyby, Waldemara Prusika, Janusza Góry czy Tadeusza Pawłowskiego. Jednak z Kudybą, Prusikiem i Pawłowskim nikt ze Śląska nie rozmawiał w kwestii ewentualnego ich zatrudnienia w roli dyrektora sportowego. Nie zdecydowano się też na zatrudnienie menedżera z zagranicy.

- Dyrektor sportowy to nie będzie były piłkarz ani osoba z zewnątrz. O reszcie dowie się pan podczas konferencji prasowej - krótko stwierdził w środę wiceprzewodniczący rady nadzorczej spółki Włodzimierz Patalas.

Z naszych bardzo wiarygodnych informacji wynika, że posadę dyrektora sportowego otrzyma Krzysztof Paluszek, który do tej pory był w Śląsku trenerem koordynatorem. O tym, że ma on największe szanse na objęcie tego stanowiska, napisaliśmy w "Gazecie" w minionym tygodniu, gdy zarząd klubu i rada nadzorcza zadecydowały, że trener Ryszard Tarasiewicz nadal będzie prowadził drużynę.

Paluszek początkowo był w Śląsku zatrudniony jako koordynator ds. szkolenia młodzieży, ale z czasem coraz częściej pracował dla pierwszego zespołu. W ostatnim czasie stał się najbliższym współpracownikiem trenera Tarasiewicza, a zimą piłkarzy dla Śląska jeździł oglądać m.in. do Ameryki Południowej.

- Czy będę dyrektorem sportowym Śląska? Proszę o to pytać prezesa - uciął pytanie Krzysztof Paluszek. - W klubie toczyliśmy różne rozmowy. Przecież jestem tam codziennie - stwierdził szkoleniowiec będący równocześnie wiceprezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Paluszek wraz z trenerem Tarasiewiczem już od pewnego czasu pracują nad pozyskaniem do Śląska nowych zawodników. Wrocławski klub chce sprowadzić piłkarzy - poza bramkarzem - do każdej formacji. Działacze konsekwentnie nie udzielają żadnych informacji na temat graczy, z którymi prowadzą negocjacje. Transfer piłkarza oficjalnie potwierdzają i ogłaszają w momencie podpisania przez niego kontraktu.

artur.brzozowski@wroclaw.agora.pl

michal.karbowiak@wroclaw.agora.pl