Ekstraklasa. Śląsk chciałby zmienić terminarz rundy jesiennej

Przedstawicielom Śląska nie podoba się terminarz rozgrywek na nowy sezon, bo w rundzie jesiennej zespół aż trzy razy pod rząd zagra na wyjeździe. Wrocławianie chcieliby układ gier zmienić, ale Ekstraklasa SA raczej im odmówi.
Według terminarza rozgrywek Śląsk w meczach szóstej, siódmej i ósmej kolejki zmierzy się z rywalami na ich boiskach. Przeciwnikami wrocławian będą wówczas kolejno: Widzew Łódź, Korona Kielce i Wisła Kraków. Wtedy drużyna z Oporowskiej będzie już po wcześniejszych, ciężkich spotkaniach, m.in. z Jagiellonią Białystok, Lechem Poznań i Legią Warszawa. Taki układ meczów oznacza, że początek sezonu zapowiada się dla wrocławian ekstremalnie ciężko.

W efekcie Śląsk chce, aby Ekstraklasa SA terminarz zmieniła.

- Będziemy o tym rozmawiać z władzami spółki. Przecież to nie do pomyślenia, żebyśmy aż trzy mecze z rzędu musieli grać na wyjeździe. Takie rzeczy raczej się nie zdarzają - mówi dyrektor sportowy Śląska Krzysztof Paluszek, który zaznacza, że negatywną opinię w sprawie takiego rozkładu gier wyraził trener drużyny Ryszard Tarasiewicz.

Paluszek: - Chcielibyśmy zmienić tę wyjazdową serię, ale do reszty nie mamy uwag. Na początku rundy gramy z trudnymi rywalami, ale to przecież tylko kwestia odpowiedniego przygotowania drużyny.

Do trudnego terminarza wrocławianie raczej będą się jednak musieli przyzwyczaić, bo zmieniać go nie zamierza prowadząca rozgrywki Ekstraklasa SA. Jej rzecznik Adrian Skubis mówi: - Jeszcze nigdy nie zmienialiśmy terminarza i teraz również tego nie zakładamy. Przecież wówczas powstałby efekt kuli śnieżnej i w zasadzie wszystko trzeba by układać na nowo. Należy pamiętać, że jesteśmy w nietypowej sytuacji, gdyż w trakcie sezonu oddane zostaną stadiony aż siedmiu klubów. Dodatkowo na trzech obiektach rozpoczną się prace modernizacyjne. To wszystko musieliśmy wziąć pod uwagę i dlatego zrezygnowaliśmy z klasycznego układu, gdzie drużyna kolejno gra raz u siebie, a raz na wyjeździe - uzasadnia Skubis, który dodaje, że na takie zmiany zgodzili się prezesi wszystkich klubów ligi.

Rzecznik Ekstraklasy radzi trenerowi i działaczom Śląska, aby ci dla terminarza wykazali większe zrozumienie.

- Przecież w kolejnym sezonie to wrocławianie przeniosą się na nowy stadion i również będą mieli swoje postulaty. Wówczas one też na pewno wpłyną na rozkład gier - zapewnia Skubis.

Śląsk przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpocznie 22 czerwca

Terminarz Śląska w rundzie jesiennej:

1. kolejka - 7 sierpnia: Śląsk - Jagiellonia Białystok. 2. kolejka - 14 sierpnia: Cracovia - Śląsk. 3. kolejka - 21 sierpnia: Śląsk - Legia Warszawa. 4. kolejka - 28 sierpnia: Lechia Gdańsk - Śląsk. 5. kolejka - 11 września: Śląsk - Lech Poznań. 6. kolejka - 18 września: Widzew Łódź - Śląsk. 7. kolejka - 25 września: Korona Kielce - Śląsk. 8. kolejka - 2 października: Wisła Kraków - Śląsk. 9. kolejka - 16 października: Śląsk - Polonia Warszawa. 10. kolejka - 21 października: Polonia Bytom - Śląsk. 11. kolejka - 30 października: Śląsk - KGHM Zagłębie Lubin. 12. kolejka - 6 listopada: GKS Bełchatów - Śląsk. 13. kolejka - 13 listopada: Śląsk - Górnik Zabrze. 14. kolejka - 20 listopada: Śląsk - Ruch Chorzów. 15. kolejka - 27 listopada: Arka Gdynia - Śląsk.

Europa ostrzega Lecha przed Mido »


Więcej o: