Przemysław Kaźmierczak ma trenować ze Śląskiem

Piłka nożna. We Wrocławiu pojawi się dziś były reprezentacyjny pomocnik Przemysław Kaźmierczak. Na razie 28-letni zawodnik będzie ze Śląskiem trenował, ale kontraktu nie podpisze.
- Nie prowadzimy z tym piłkarzem rozmów na temat kontraktu. Przemysław Kaźmierczak przekazał nam informację, że istnieją pewne kwestie formalno-prawne, przez które nie może negocjować z żadnym klubem. Akceptujemy to i liczymy, że niebawem sytuacja się zmieni. Mam nadzieję, że wtedy zasiądziemy do rozmów - mówi rzecznik Śląska Michał Mazur.

Mazur dodaje, że to sam Kaźmierczak zwrócił się do wrocławskiego klubu z prośbą o wyrażenie zgody na trening z wrocławskim zespołem. - Trener Tarasiewicz i dyrektor Paluszek nie widzieli w tym, oczywiście, żadnych przeszkód. W końcu mówimy o byłym reprezentancie Polski, który jako zawodnik FC Porto występował w elitarnej Lidze Mistrzów - zaznacza rzecznik klubu z Oporowskiej.

28-letni Kaźmierczak do FC Porto przeszedł trzy lata temu ze szczecińskiej Pogoni. Czołowa drużyna ligi portugalskiej zapłaciła wówczas za niego 1,5 mln euro. Polak do podstawowej jedenastki Porto ostatecznie się nie przebił i w kolejnych sezonach był przez klub wypożyczany. Najpierw trafił do angielskiego Derby County, a potem do portugalskiej Victorii Setubal. W barwach tej ostatniej drużyny pomocnik występował w zeszłym sezonie i strzelił dla niej cztery bramki. Teraz jednak jego kontrakt z klubem się skończył i jest do wzięcia za darmo.

Kaźmierczak w polskiej ekstraklasie zdobył pięć bramek. Ma za sobą również występy w narodowej reprezentacji. W 2001 roku w barwach biało-czerwonych zawodnik zdobył mistrzostwo Europy do lat 18. Wówczas jego kolegami z drużyny byli Sebastian Mila i Łukasz Madej. Obaj piłkarze są teraz graczami wrocławskiego Śląska. W reprezentacji Polski seniorów Kaźmierczak wystąpił dziewięć razy i zdobył jedną bramkę. Tego jedynego gola piłkarz strzelił w meczu z Azerbejdżanem w ramach eliminacji do Euro 2008.